AirPower se opozdí, už teď ale máme alternativy bezdrátové nabíječky

Příchod bezdrátové nabíječky AirPower je opět odložen, tentokrát do odvolání. Už teď ale existují alternativy výkonných bezdrátových nabíječek, které nabijí iPhone i Apple Watch, a vybrané modely zároveň i AirPods. Proč Apple představení dlouho očekávané nabíječky odložil, není známo, ale možných důvodů je hned několik. Cenovka má být každopádně celkem vysoká, a tak můžou méně nároční uživatelé využít nabíječek od jiných výrobců.

Air Power nabíječka - zpžodění

Všechny kroky směřovaly k tomu, že bude nová bezdrátová nabíječka pro iPhone, Apple Watch a AirPods představena v březnu 2019 na konferenci, kterou Apple pořádá k právě k prezentování svých nových zařízení. Podle asijského zpravodaje DigiTimes to ale vypadá, že bude výroba bezdrátové Apple nabíječky odložena o přibližně půl roku …jestli je to konečné doložení ale není v tuhle chvíli jisté.

AirPower odloženo kvůli výrobním problémům

S prvními překážkami se setkal Apple už během vývoje, kdy se nedařilo správně „usměrnit“ nabíjecí cívky v podložce. Potažmo docházelo k propojování a narušování jednotlivých polí, takže se telefon nebo jiná zařízení při nabíjení odpojovala. To Apple po čase, zdá se, odstranil, a ohlásil započetí její výroby. Právě tady ale nastaly další problémy, které prozatím společnost blíže nespecifikovala.

Doporučujeme: Nabíjejte bezdrátově i starší modely iPhonu

Nezpůsobily komplikace poslední Apple Watch?

Možným důvodem je ale také nevyladěnost některých produktů Applu, konkrétně Apple Watch 40/44 mm nebo druhé generace AirPods. Právě chytré hodinky v současné době nelze nabíjet s řadou bezdrátových nabíječek, které jinak bez problémů fungují s předchozími generacemi. Stejný problém by mohl být i v případě AirPower, která nejspíše neměla při zařazení do výroby správně vyladěnou nabíjecí cívku.

Mohlo by vás zajímat: Adaptér/HUB pro Macbook, připojit můžete až 7 zařízení

Možná se dočkáme ještě lepších AirPods

Představeny měly být také AirPods 2. generace, i nad jejich uvedením do výroby ale zůstává viset otazník. Bezdrátová nabíječka Applu má kromě iPhonu a Apple Watch nabíjet také jejich vlajková sluchátka (samozřejmě v nabíjecím pouzdře). To je pro současné AirPods v základu nepoužitelné, a ani druhá generace s integrovanou funkcí bezdrátového nabíjení nepočítala. Možná je ale právě tohle důvod, proč se vydání obou produktů zpozdí… (že by AirPods 2. generace podporovaly bezdrátové nabíjení už z výroby?)

Za AirPower existuje několik alternativ

Kdo už čekat nechce, může se poohlédnout po alternativě v podobě bezdrátových nabíječek od jiných výrobců. Řada z nich podporuje bezdrátové nabíjení iPhonu i Apple Watch, do zásuvky přitom stačí připojit jediný adaptér. Kdo vlastní i AirPods a chce je mít hezky pohromadě s ostatními přístroji, existují tzv. nabíjecí stojánky, u nichž je navíc ještě lightning konektor pro nabíjení AirPods.

Komu by scházela všestranná bezdrátovka, bude si muset ještě chvíli počkat přibližně do září letošního roku, kdy by mohl Apple dle zjištění konečně bezdrátovou nabíječku AirPower představit. Pro nabíjení iPhonu a Apple Watch na jednom zařízení ale existuje spousta alternativ už teď, a kromě různých variací zaujmou i cenovkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *