Co znamená SE v názvu nového iPhonu

Nově představená druhá generace iPhonu SE přinesla spolu se svým příchodem také vlnu otázek. Nad těmi si magazíny i samotní uživatelé lámou hlavy, aby se dopídili k co nejpřesnější odpovědi. Jedna z nich také je, co znamená SE v názvu iPhonu, který už před lety spatřil světlo světa? Existuje více vysvětlení, ale my se zaměříme pouze na ta, která mohou být k pravdě nejblíže.


Co znamená SE v názvu iPhonu

Označení, která Apple používá

Původní fanoušci a další nadšení uživatelé mohou potvrdit, že Apple si jednotným označováním modelů nikdy pořádně hlavu nedělal. Vůbec první nástupce po první generaci iPhonu, (která bývá také často označována právě jako „2G“) se objevil iPhone 3G. U tohoto písmena však Apple příliš dlouho nezůstával. Hned další model, který měl přímo vzhledově navazovat na ten předchozí, byl vždy označován jako „-S“. Tedy třeba iPhone 3GS, 5S, 6S nebo XS.

Velkým vybočením byl iPhone 5C, který měl představovat levnější variantu tohoto oblíbeného chytrého telefonu ovšem bez prvotřídních komponentů. Další následovník Céčkové řady nikdy nepřišel.

Kryty pro iPhone SE jsou stejné jako pro iPhone 7 a 8

Mají zkratky jasné významy?

Otázka je, jestli vůbec označení modelů jednotlivých řad iPhonu má nějaký význam. To nám taky může blíže napovídat k tomu, co znamená SE u názvu nového modelu. Variantou také může být možnost, že označení žádné konkrétní vysvětlení nemá.

Co znamená SE v názvu, nebo by mohlo znamenat

Vysvětlení otázky, co znamená SE jsou různá. Jako nepřesnější varianta se zdá být Special Edition. V době první generace už tento telefon svoji cenou, vzhledem a nejnovějším hardwarem patřil ke skutečně speciálním kouskům.

Smaller Edition zřejmě není možnost úplně od věci. Vzhledem k tomu, že tento iPhone vycházel častokrát z původních modelů, které se od něj velikostí neliší, těžko říci, jestli je toto vysvětlení pravdivé. Na druhou stranu tím, že používá vždy komponenty nejnovějšího iPhonu, který bývá větší, nemusí se tato možnost tak úplně vyloučit.

Různé parodické názvy vymysleli vtipálci po celém světě. Třeba So Expensive. Mezi už skutečně nepravděpodobné, ale častokrát zmiňované patří také Super Encrypted, Super Ellegant apod.

Pravda vyšla najevo

Phill Schiller, viceprezident Applu pro marketing, uvedl už po představení prvního modelu SE, že skutečné vysvětlení této zkratky je opravdu Special Edition. Na Twitteru se tento příspěvek objevil 21. března 2016. Tento tweet už ale zmizel. Úplnou jistotu ve vysvětlení tak tedy nemáme.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *