Jak najít ztracený iPhone? Pomůže vám aplikace Najít iPhone

Uživatelé Applu mají velkou výhodu. Jejich telefony se totiž mohou lehce dohledat. Přečtěte si, jak najít ztracený iPhone pomocí aplikace Najít iPhone.

Občas se stane, že iPhone někde necháme, nebo v horším případě, nám jej někdo odcizí. U druhé možnosti se musíte modlit, že zloděj nezná, jak funguje aplikace Najít iPhone a nevypne mobilní data. V tom případě byste totiž iPhone nemohli na mapě vidět. Stejný případ by nastal, když by byl iPhone vypnutý.

Jak najít ztracený iPhone? Velmi jednoduše!

Aplikaci Najít iPhone najdete v každém iPhonu. Otevřete ji. Přihlaste se na Apple ID osoby, které se iPhone ztratil. Jakmile to učiníte, objeví se všechny produkty spárované se zvoleným Apple ID. Ne jen tedy iPhone, ale třeba i iPad nebo MacBook. Vše uvidíte přehledně na zobrazené mapě.

Pokud máte jediné Apple zařízení, a zrovna to ztratíte, poslouží stejně dobře webové rozhraní služby iCloud.com. Na něj se přihlásíte pomocí Apple ID osoby, která iPhone ztratila a uvidíte také aplikaci Najít iPhone.

Aplikace ukáže všechna zařízení a jejich stav

U všech zobrazených zařízení, které jsou spárované s Apple ID, kterým jste se přihlásili, uvidíte jejich stav.  Zelená tečka ukazuje, že je zařízení spuštěné a komunikuje. Modrá tečka se pak ukáže u zařízení, na které máte aplikaci Najít iPhone puštěnou. Šedá pak signalizuje zařízení v offline stavu.

Jak najít ztracený iPhone

Jak vyhledat iPhone, když je blízko? Může se to stát. Někam vám zapadne, je doma, ale hledání nepomáhá. Na mapě se pak ukazuje ve vaší blízkosti. Na vzdálenost několika metrů ale mapa nepomůže. K tomu slouží volba Přehrát zvuk. Vyberte zařízení, klikněte dole na Akce a pak Přehrát zvuk. Zařízení začne zvonit a lehce poznáte, kde se nachází.

Další volby jsou ale také zajímavé. Zamknout celé zařízení uzamkne a na displeji se objeví zpráva o ztraceném zařízení a telefonní číslo, na které má nálezce volat.

Vymazat iPhone zase odstraní všechna data z telefonu. To se hodí, když jsou v iPhonu citlivá data a nechcete, aby se na ně někdo dostal.

Ztratili jste už někdy svůj iPhone nebo jiný Apple produkt? Jestli ne, doporučujeme mít aplikaci Najít iPhone zapnutou a vědět, jak se používá. Pokud už se vám tato nemilá příhoda někdy stala, doufáme, že se povedlo iPhone najít.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *