Jak otevřít iPhone? Budete potřebovat drobné nářadí

Řada uživatelů si láme hlavu s tím, jak otevřít iPhone. Ten totiž neobsahuje ani vyměnitelnou baterii a musíme si pomoct speciálním nářadím.

Existují důvody, proč bychom chtěli náš iPhone otevřít a podívat se dovnitř. Ať už je to jen pouhá zvědavost, nebo třeba výměna baterie. Druhý důvod je samozřejmě častější a jestli máte starší iPhone, jeho baterie už nemusí sloužit tak, jako za mlada.

Prvně je nutné si uvědomit, že k rozebrání iPhonu se používá speciální nářadí. Hlavně šroubovák, který se v klasickém železářství hůře shání. Dokonce se použité šroubky liší podle generace jablečného telefonu, takže můžete sáhnout vedle.

Jak otevřít iPhone se sadou speciálního nářadí

Jistotu dává sada nářadí 9v1 k otevření Apple iPhone a to od verze 4 až po nejnovější. Obsahuje 3 typy šroubováků, přísavku a různé pomůcky k bezproblémovému otevření iPhonu.

Jak otevřít iPhone

Co musíte udělat před samotným otevíráním iPhonu:

 • Úplně vypněte iPhone
 • Vyjměte SIM kartu
 • Uzemněte se. Stačí se dotknout něčeho kovového a odvést statický náboj z těla
 • Připravte si nářadí a čisté, bezprašné prostředí, kde budete iPhone rozebírat

Jakmile jste připravení, dejte se do díla. Prvně na spodní straně zařízení vyndejte dva šrouby, které drží obrazovku iPhonu na místě. Pomocí přísavky zdvihněte displej. Velmi pomalu a opatrně!

Nyní se postup začíná lišit a to podle toho, který iPhone máte. Jedná se hlavně o rozdílné uspořádání kabelů, které propojují displej se zbytkem telefonu. Jestli si nejste jisti, co odpojit a co naopak nechat zapojené, podívejte se na návodová videa. Hezky zpracované jsou na webu a YouTube kanálu iFixit. Pro příklad uvádíme video s postupem, jak vyměnit baterii na iPhonu 7.

Určitě se nebojte rozebrat svůj iPhone, pokud už má něco za sebou a potřeboval by vyměnit baterii. Záruku samozřejmě otevřením porušíte, ale u starších telefonů to nebude vadit.

Ceny nových baterií pro starší iPhony se pohybují v řádu několika set korun.

 

3 Replies to “Jak otevřít iPhone? Budete potřebovat drobné nářadí”

 1. Dobrý den chci se zeptat, vyměňoval jsem displej na iphone7 po výměně mi nefunguje Touch ID
  Nikde nic přetrženeho nemam jen mi to hlásí ze Touch ID nelze na tomto iphonu aktivovat. Nevíte kde je problém ? Dekuji za odpověď

  1. Dobrý den,

   nemám pro vás nejlepší zprávu, s největší pravděpodobností jste poškodil chip na samotném Home Buttonu a je potřeba tento chip vyměnit.
   Tento chip umíme vyřešit, pokud byste měl zájem o opravu, kontaktujte nás.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *