Jak připojit iPhone k PC? Stačí kabel a iTunes

Facebook
Facebook
Google+
Google+
https://www.appleking.cz/blog/jak-pripojit-iphone-k-pc?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+Appliste+%28Appli%C5%A1t%C4%9B.cz%29">
Pinterest
Pinterest
Instagram

Někdy se hodí propojit iPhone s vaším počítačem. Jak připojit iPhone k PC nebo Macu, čím a jaké to má výhody? Podívejte se na náš návod.

Dnes je iPhone samostatnější než kdykoliv předtím a pro nahrání hudby, aplikací nebo dokumentů nepotřebujete propojovat telefon s počítačem. Jsou ale situace, při kterých se to hodí.

Jaký USB kabel pro iPhone použít? Co dělat po připojení a jaký program dokáže s iPhonem na PC nebo Macu komunikovat? To si ukážeme v tomto návodu.

Jak připojit iPhone k PC

Připojení iPhonu k PC nebo Macu je jednoduché. Potřebujete jen ten správný kabel. Starší iPhony disponovaly Dock connectorem. Novější, od verze 5, mají dole konektor pro Lightning kabel. Jaké jsou mezi nimi rozdíly popisujeme podrobně v našem článku.

Pro zvolení správného kabelu ale musíte také vědět, jaký typ konektoru se nachází na vašem počítači nebo Macu. Nové MacBooky totiž už neobsahují klasické USB, ale USB-C. Pro připojení iPhonu s Lightning konektorem do tohoto zařízení pak doporučujeme pořídit kabel z USB-C na Lightning.

Po připojení zapněte iTunes

Když máte ten správný datový a potažmo nabíjecí kabel iPhone, spusťte po připojení telefonu iTunes v počítači nebo na Macu. V něm se vám iPhone zobrazí. Můžete tak provést akci iPhone záloha a celý datový obsah telefonu uložit na PC. To doporučuji zejména v případě, když telefon budete chtít prodat a koupit si nový iPhone, na který pak zase data nahrajete.

Připojení iPhonu k PC se také hodí v případě, kdy chcete zrcadlit obrazovku iPhone na počítači nebo ji nahrávat. V tomto případě využijte program Quick Time. Ten dovolí zmíněné úkony provést.

Jak připojit iPhone k PC

Kromě synchronizace s iTunes a zrcadlení obrazovky iPhone se může připojení telefonu kabelem hodit i v momentě, kdy chcete nasdílet mobilní připojení do PC nebo Macu. Ano, jde to i bezdrátově, ale kabel je přece jenom kabel a je to jistější.

Už tedy víte, jak propojit iPhone s PC. Jaké kabely, nabíječky, redukce použít a jaké programy umí s iPhonem komunikovat. Jak propojit iPhone s počítačem je tak hračka!

Facebook
Facebook
Google+
Google+
https://www.appleking.cz/blog/jak-pripojit-iphone-k-pc?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+Appliste+%28Appli%C5%A1t%C4%9B.cz%29">
Pinterest
Pinterest
Instagram

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *