Jak propojit iPhone s TV? Musíte mít Apple TV a být na stejné Wi-Fi síti

Facebook
Facebook
Google+
Google+
https://www.appleking.cz/blog/jak-propojit-iphone-s-tv">
Pinterest
Pinterest
Instagram

Chcete-li vědět, jak propojit iPhone s TV, přečtěte si tento článek, který vás celým procesem provede krok po kroku. Potřebujete k tomu ale Apple TV.

Telefon iPhone k jakékoli televizi připojit nejde. Mobilní telefony značky Sony sice můžete s televizí propojit skrze kabel dodávaný v balení, to ale Apple se svými iPhony neumožňuje. Ty se nedokáží připojit ani k „obyčejné“ chytré televizi. Abyste tedy iPhone k televizi připojili, potřebuje k tomu zařízení zvané Apple TV.

Apple svůj „set-top box“ aktuálně nabízí ve třech variantách. 32GB Apple TV lze koupit za 4 290 Kč, 32GB Apple TV 4K za 5 190 Kč a 64GB Apple TV 4K nabízí za 5 790 Kč. A co vlastně Apple TV umí? Na Apple TV 4K si můžete pouštět filmy a seriály ve fantastické kvalitě 4K HDR. Streamovat živé sportovní přenosy i zpravodajství. A sledovat pořady z aplikací jako Netflix nebo iTunes.

Jak propojit iPhone s TV

Výkonný čip A10X Fusion utáhne ještě propracovanější a interaktivnější hry a aplikace. V App Storu jich pro Apple TV najdete spoustu. Zároveň umožní, abyste si na velké obrazovce prohlíželi vaše fotky a videa z Knihovny fotografií na iCloudu nebo ze sdílených alb. Zároveň si můžete na domácím kině pustit hudbu z Apple Music.

Důležitá je pak podpora AirPlay. Pomocí AirPlay totiž můžete streamovat obsah do Apple TV i jiného zařízení podporujícího AirPlay nebo rovnou zrcadlit celou obrazovku vašeho iOS zařízení. Takto si z televize vytvoříte herní konzoli nebo třeba prezentační nástroj.

 

Jak propojit iPhone s TV

Máte-li svou televizi i Apple TV zapnuté, zvolte na televizi vstup jako HDMI, protože skrze HDMI kabel je Apple TV s vaší televizí propojená. Tímto docílíte toho, abyste na obrazovce viděli to, co se odehrává v Apple TV a ne na navoleném televizním kanálu.

Jak propojit iPhone s TV

Aby byla Apple TV plně funkční, musí být připojena k Wi-Fi síti. Aby s ní mohl iPhone komunikovat, je třeba mít jej připojený na tu stejnou síť. Když tedy máte obě zařízení připojena, otevřete na svém iPhonu ovládací centrum a zvolte Zrcadlení obrazovky.

Následně vyberte Apple TV a zadejte kód, který se vám zobrazí na televizní obrazovce. A to je vše, tímto máte zařízení propojená a to, co vidíte ve svém iPhonu, vidíte i na své televizi. Že se tak skutečně děje je symbolizováno i ikonou v pravém horním rohu vašeho iOS zařízení. Stejně můžete s vaší televizí propojit i iPad nebo iPod touch.

Jak propojit iPhone s TV

Zdroj: Apple.cz

Facebook
Facebook
Google+
Google+
https://www.appleking.cz/blog/jak-propojit-iphone-s-tv">
Pinterest
Pinterest
Instagram

2 thoughts

  1. Apple TV sice umožní zrcadlení iPhonu, nicméně fotky a videa si v TV z iPhonu pustím přes obyčejnou aplikaci z AppStore, která je buď zdarma nebo stojí pár korun. Mimo to aplikace umí zrcadlení Youtube, webu a hudby.
    BTW: mám téměř osm let starou LED TV Samsung a i s tou je aplikace plně kompatibilní.

    1. Marku, to sice ano, ale Apple TV Vám toho nabídne daleko více. Pokud ale potřebujete jen něco konkrétního, jako třeba zmíněné fotky nebo videa, poslouží i samotné aplikace. Btw, sám mám taky jednu starší chytrou Samsung TV a spouštění a používání aplikací na ní je opravdový porod 🙂 Teď už je naštěstí situace lepší a u nových TV je ovládání rychlejší.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *