Jak sledovat iPhone? Přes aplikaci Najít iPhone

Potřebujete vědět, kde se nachází váš iPhone nebo někoho z rodiny? Začněte používat aplikaci Najít iPhone a budete vědět, jak sledovat iPhone.

Předně si pojďme říct, že veškeré sledování iPhonů v tomto článku je legální a pokud budete sledovat iPhone, který nevlastníte, vždy je nutný souhlas majitele zařízení. Je to tak řešeno technicky a oficiální cestou toto nelze obejít.

Jak sledovat iPhone, když je můj?

Aplikaci Najít iPhone najdete v každém iPhonu. Otevřete ji. Přihlaste se  pomocí svého Apple ID. Jakmile to učiníte, objeví se všechny produkty spárované se zvoleným Apple ID. Ne jen tedy iPhone, ale třeba i iPad nebo MacBook. Vše uvidíte přehledně na zobrazené mapě.

Pokud máte jediné Apple zařízení, tedy iPhone a zrovna jej nemůžete najít, poslouží stejně dobře webové rozhraní služby iCloud.com. Na něj se přihlásíte opět pomocí svého Apple ID a uvidíte také aplikaci Najít iPhone.

Jak sledovat iPhone, když není můj?

Zřejmě byste občas ocenili, kdybyste mohli zkontrolovat, kde se nachází cizí iPhone. Ať už to bude za účelem pouhé kontroly vašeho dítěte, nebo méně bohulibé činnosti, jako je stalking cizí osoby. Ne, k ničemu takovému vás navádět nebudeme. Sledování cizího iPhonu je totiž možné pouze v případě, že vám jeho majitel toto šmírování povolí.

V rámci rodinného sdílení lze sdílet mezi členy tohoto uskupení i polohu. Zařízení těchto osob se pak ukazují v aplikaci Najít iPhone a dokonce i vidíte, kolik baterie ještě těmto produktům zbývá.

Jak nastavit rodinné sdílení

  • Běžte v iPhonu do Nastavení a klikněte úplně nahoře na vaše jméno
  • Klepněte na Nastavit rodinné sdílení a potom dejte Začít
  • Potvrďte, že chcete být organizátorem skupiny
  • Postupujte podle pokynů na obrazovce

Jak sledovat iPhone

Do skupiny následně můžete pozvat kohokoliv, kdo používá iPhone, iPad nebo Mac a má Apple ID. Nebo si ho může založit.

Jakmile se do skupiny přidá další člen, lze využívat společné nákupy v App Store, Apple Music, iCloud úložiště a také sdílení polohy.

2 thoughts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *