Jak zapnout iPhone a zase ho vypnout? Stačí jediné tlačítko

Facebook
Facebook
Google+
Google+
https://www.appleking.cz/blog/jak-zapnout-iphone">
Pinterest
Pinterest
Instagram

iPhone máme většinou stále zapnutý. Co když se ale vypne a je nutné jej znovu oživit? Jak zapnout iPhone, když je to potřeba a co dělat v případě, kdy to nejde?

Dnešní notebooky i chytré telefony používáme často a když už je chceme odložit, necháme je zapnuté, nebo je jen uspíme. Notebook zaklapnete, iPhone zase jediným tlačítkem uspíte a obrazovka se vypne.

Jak iPhone vypnout, jsme psali v našem nedávném článku. Horší ale většinou bývá, když se nechce opět zapnout. V optimální situaci mu to trvá pár desítek sekund. My vám poradíme, jak se zachovat, když obvyklé postupy selžou a jak zapnout iPhone, když už to vypadá zle.

Jak zapnout iPhone?

  1. Podržte tlačítko Zapnout/vypnout tak dlouho, dokud se neobjeví svítící Apple logo.
  2. Počkejte pár desítek sekund. Objeví se výzva k zadání přístupového kódu.

Jak restartovat iPhone, jak vypnout iPhone, jak zapnout iphone

Postup je stejný pro všechny iPhony a funguje dokonce i u první generace. Apple za celou dobu tento způsob nezměnil.

Jedinou změnou je tak umístění onoho zapínacího/vypínacího tlačítka. Menší iPhony jej mají na horní hraně. Větší pak na boku. Je to hlavně kvůli tomu, aby se lépe dalo stisknout jednou rukou.

Když budete chtít telefon zase vypnout, opět podržíte stejné tlačítko a jakmile se objeví posuvník, přetáhněte jej pro vypnutí zařízení. Telefon se bude chvíli vypínat, až obrazovka úplně zčerná a vypne se.

Pokud chcete iPhone jen restartovat, lze vyvolat tvrdý restart a po vypnutí telefonu se automaticky začne ihned spouštět. Na téma restartování iPhonu jsme už psali článek s podrobným postupem, a vězte, že u restartu se postup u jednotlivých modelů liší.

V případě, kdy varianta s podržením zapínacího/vypínacího tlačítka selže a obrazovka zůstává stále černá, je možné, že je telefon úplně vybitý. Proto jej připojte do nabíječky a počkejte alespoň hodinu, než začnete panikařit. Na obrazovce by se měla po chvíli objevit grafika, která signalizuje nabíjení. Podívejte se na obrázek, jak vypadá. Upozorňujeme, že musí vypadat přesně takto, pokud by se u vybité baterie objevil v dolní části symbol kabelu, znamená to, že kabel není připojený, nebo spojení zlobí.

jak zapnout iPhone

Co dělat, když iPhone zamrzne při startu

Může se stát, že i když se vám podaří iPhone zapnout, svítící Apple logo se zobrazuje velmi dlouho a dál už se nehnete. V tomto případě budete muset iPhone připojit k počítači nebo Macu s iTunes a obnovit jej.

Když je iPhone připojený k PC nebo Macu a máte spuštěné iTunes, tak na iPhonu 7 nebo 7 Plus stiskněte současně tlačítka zapnutí/vypnutí a zeslabení hlasitosti. V případě starších iPhonů pak tlačítka zapnutí/vypnutí a tlačítko plochy (home button). Držte je tak dlouho, dokud neuvidíte na obrazovce iPhonu grafiku pro režim obnovy.

jak zapnout iPhone

Sledujte obrazovku PC nebo Macu. Tam by se měla objevit možnost obnovení nebo aktualizace bez ztráty dat. Po zapnutí tohoto procesu bude obnova trvat i několik desítek minut.

Facebook
Facebook
Google+
Google+
https://www.appleking.cz/blog/jak-zapnout-iphone">
Pinterest
Pinterest
Instagram

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *