Krym v Apple Mapách patří k Rusku. Kde nastala chyba?

Nedávno jsme vás informovali o kauze, kdy Apple Apple a jeho Siri ne zrovna šťastně vyhodnotil politickou situaci Bolívie a tamější bývalou hlavu státu označil za diktátora. (Článek zde.) To se dalo brát jako kritika jeho politiky. Ovšem Krym v Apple Mapách, který patří k Rusku, je opravdu ostuda, kterou bude muset Apple pečlivě vysvětlovat. Potíž je totiž v tom, že oficiálně není Krym uznáván jako území Ruska, protože tak neučinila Evropská unie a USA.

Krym v Apple Mapách

Siri opět urážela. Bolivijského prezidenta označila za diktátora.

Krym v Apple Mapách patřící pod Rusko

V Mapách od Apple se začal Krym zobrazovat jako přímá součást Ruska. Kontroverze spočívá v tom, že pět let nazpět začalo Rusko tento poloostrov velmi aktivně obsazovat, proti čemu se musela Ukrajina těžce bránit. Na tuto situaci reagoval jako první magazín Reuters. Krátce na to neotálel s vyjádřením ani ukrajinský ministr zahraničí Vadym Prystajk. Na Twitter uvedl, že společnost Apple považuje za ignoranta, který přehlíží snahu Ukrajiny ubránit toto území a že je mu tato situace líto.

Pouze a jenom v Rusku

Krym v Apple Mapách je zobrazen jakou součástí Ruska pouze pro uživatele z této země. Ostatní uživatelé ho mohou vidět jako neutrální území. Potíž ale stále zůstává v tom, že i když Rusku po referendu z roku 2014 náleží, stále ho tak neuznává Evropská unie ani Spojené státy americké.

Rusko si tuto situaci pochvaluje

Podle ruské strany u tohoto problému je vše v pořádku a Krym v Apple Mapách je uveden se zcela správnými informacemi, za které není třeba se nijak stydět. Apple se k tomu zatím nijak nevyjádřil. Dá se ale počítat s tím, že poukazování na tento krok z jeho strany se nedočkáme. Uvidíme, jak tento krok zamotá s politickou situací a vztahy mezi těmito dvěma státy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *