Nový MacBook Air přinesl spoustu překvapení. Hlavně jeho cenovka!

Apple včera skrze svoji tiskovou zprávu představil novou řadu modelů MacBooku Air s Retina displejem, ale také MacBooku Pro. Nejvíce pozornosti si tentokrát jistě zaslouží nový MacBook Air. Ačkolliv je po vzhledové stránce naprosto totožný jako předchozí generace, svých méně či více významných změn se dočkal. Změny, které přinaší rozhodně nejsou od věci. Pojďme se na ně podívat.

Nový MacBook Air

Nový MacBook Air má zcela stejný design.

Jak je již zde zmíněno, nový MacBook Air se opravdu žádné změny ve svém vzhledu nedočkal. Na druhou stranu to může být výhoda pro ty z vás, kteří vlastní příšlušenství pro tento laptop, který Apple představil na podzim v minulém roce. Počítač vypadá se svým zcela hliníkovým tělem velice elegantně. Vybrat si můžete jako u minulé generace z více barevných provedení. K dispozici je tradičně vesmírně šedá, stříbrná nebo zlatá. Apple se chlubí tím, že konstrukce MacBooku je vyrobena pouze z recyklovaného hliníku. Nemusíte mít tak výčitky vůči životnímu prostředí.

Dokonalá ostrost Retina displeje vás vtáhne do děje.

Air byl model, kterému Retina chyběla. Poznat to bylo především tehdy, pokud jste byli zvyklí sledovat obrazovku jiného Macu, který tuto technologii ostrosti obrazu má. Samozřejmě ani tady Retina displej nechybí. Dočkal se však nového vylepšení oproti minulé generaci. Nabízí funkci True Tone, kterou možná znáte z jiných zařízení od Apple. Podle světelných podmínek MacBook přízpůsobí barvy tak, aby působili stále velmi věrohodně.

Nový MacBook Air

„Srdce a mozek“ jsou stále stejné.

Nový MacBook Air stále disponuje procesorem Intel Core i5 s taktem 1,6 GHz. Při využítí Turbo Boost se procesor dostane až na 3,6 GHz. V základní konfiguraci má MacBook 8 GB RAM. Za příplatek může mít až 16 GB operační paměti. V základu se stále prodává se 128 GB, ale v prodeji je varianta s kapacitou až 1 TB. V pravém horním rohu klávesnice nalzneme čtečku otisku prstů, u trackpadu je samozřejmostí Force Touch a konektivitu zajistí dvojice Thunderbolt 3/USB-C konektorů.

USB-C a Thunderbolt 3: Tváří se stejně, ale nejsou

A teď to nejlepší… Cena!

Pravděpodobně už jste také zvyklí na to, že když Apple představí nové zařízení, první co vás začně zajímat, je jeho cenovka. Trend je takový, že s každým novým modelem stoupá. U tohoto MacBooku to tak však ale není. Za základní model s 128 GB SSD zaplatíte 32 990 Kč. Starší generace stála v této konfiguraci 35 990 Kč. Pokud chcete 256 GB SSD, zaplatíte za něj 38 990 Kč místo předešlé ceny 41 990 Kč.

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *