Očekávané novinky z WWDC 2020

Koronavirus dělá vrásky na čele také Applu. Nejenže své zaměstnance z Cupertina pouštěl na home office, výrobny v Číně fungovaly na velmi omezený provoz, ale řešila se také otázka, co s letošní WWDC. Apple se nakonec rozhodl udělat WWDC 2020 online. Tím nezklamal stovky až tisíce nadšených vývojářů, kteří se perou za to, aby tuto akci mohli navštívit. Součásti WWDC bývá tradičně představení novinek. Jaké jsou očekávané novinky z WWDC 2020? Pojďme se na to společně podívat.


Apple konference a WWDC

Očekávané novinky z WWDC 2020

Co přesně od Special Event Keynote očekávat se dá odhadnout ze zkušeností z minulých let. Apple málokdy představuje v rámci WWDC nové hardwarové prvky – tedy samotná zařízení. WWDC je o softwaru, jeho vývoji a programování. A toho se taky Apple snaží pevně držet. Proto tradičně při této příležitosti seznamuje svět s novým iOS, novými službami nebo jinými softwarovými průkopníky přímo z dílny Apple. Nové generace reproduktoru HomePod nebo Apple TV se tak dočkáme pravděpodobně až na podzim spolu s novou generací iPhonu.

Apple konference proběhne pouze přes internet

iOS 14 na dosah

Operační systém pro mobilní zařízení Apple se bere jako úplná samozřejmost. Sice ještě nebude k dispozici pro nainstalování, ale Apple nás seznámí se všemi jeho novinkami. Mezi nejvíce diskutované patří nové widgety, které by měly ještě lépe interagovat s aplikací. Mluví se také o tom, že iOS 14 by měl jít nainstalovat ještě do iPhonu 6S, který by se jinak podle pravidel Applu už nového iOS nedočkal.

V souvislosti s iOS se také mluví o přejmenování. To prozradil tweet Jon Prossera. Vzhledem k názvům watchOS, macOS, iPadOS nebo tvOS by toto přejmenování skutečně dávalo smysl. Nabízí se otázka, jak Apple naloží se svým iPodem Touch. Ten je sice v současné době velmi málo prodávaným produktem, ale i přesto se mu podpory systému dostává.

iPadOS 14

iPadOS s nejvyšší pravděpodobností dočká velmi podobných novinek jako iOS pro iPhone. Vzhledem k tomu, že se Apple snaží celý systém dělat stále více intuitivní a přiblížený k osobnímu počítači, dají se v tomto směru očekávat další novinky. Jednou z nich by tak mohlo být používání více uživatelských účtů jako na počítači.

watchOS 7

Očekávané novinky z WWDC 2020 pro Apple Watch jsou nové ciferníky a nativní aplikace pro hodnocení spánku. Apple stále nemá v nativní funkci Apple Watch integrovanou spánkovou analýzu a tím značně zaostává za konkurencí. Dá se tak tedy očekávat, že Apple se pokusí dohnat to, co zaspal a také přinést další funkce, které budou ještě lépe hlídat zdraví uživatele.

V pondělí to vypukne!

Nezapomeňte Special Event Keynote sledovat už zítra od 19:00 do 21:00 SELČ. Stream bude k dispozici na stránkách Apple nebo také v aplikaci TV a to i na Apple TV.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *