Spotify má 140 miliónů uživatelů, před Apple Music tak jasně vede

Facebook
Facebook
Google+
Google+
https://www.appleking.cz/blog/spotify-uzivatele?utm_campaign=Strudel&utm_medium=email&utm_source=Revue%20newsletter">
Pinterest
Pinterest
Instagram

Spotify uveřejnilo počet uživatelů, kteří se do služby připojí každý měsíc. Celosvětově jich má už 140 miliónů. Apple Music zaostává.

V tomto čísle jsou zahrnuti jak uživatelé platící, tak ti, kteří službu využívají zdarma s reklamami. Přesný poměr znám není, v březnu ale bylo těch platících už kolem 50 milionů. Na WWDC 2017, které se konalo minulý týden, přitom zástupci Applu sdělili, že jejich Apple Music využívá na 27 milionů platících uživatelů.

Tato služba Applu však nemá, vyjma tříměsíční zkušební doby, bezplatnou variantu. Svou základnu uživatelů navíc buduje jen od roku 2015, kdežto Spotify na trhu působí již od roku 2008. Očekává se, že počet uživatelů Spotify stagnovat nebude a růst tedy bude nadále pokračovat.

aplikace

Nyní se totiž do této služby vrátila americká zpěvačka Taylor Swift, která z ní veškerý svůj obsah stáhla už v roce 2014. Od startu Apple Music tak byla přítomná jen tam, na čemž společnost profitovala. Uživatelskou základnu Spotify už ale nadále ignorovat nemohla.

 

Apple Music se snaží o originální obsah

Apple Music se snaží uživatele nalákat i na množství originálního obsahu, který se nemusí točit jen kolem hudby. V Apple Music totiž již nyní můžete sledovat reality show o vývoji aplikací Planet Of The Apps a 8. srpna bude odvysílán premiérový díl Carpool Karaoke.

Apple nás přitom vždy láká na zhlédnutí první epizody zdarma. Ty další si ale budou moci přehrát jen platící uživatelé. Planet Of The Apps je vysíláno vždy ve čtvrtek v 6:00 místního času a aplikace z pořadu jsou dostupné ke stažení v App Store, takže si je můžete vyzkoušet sami.

Jednou ročně je v Londýně pořádán iTunes Festival, na kterém vystupuje množství světových umělců. Jednotlivé záznamy z koncertů jsou pak také dostupné v Apple Music. Před příchodem služby jste se na ně však mohli podívat i skrze iTunes a to bez nutnosti předplatného jakékoli služby.

Zdroj: AppleInsider.com

Facebook
Facebook
Google+
Google+
https://www.appleking.cz/blog/spotify-uzivatele?utm_campaign=Strudel&utm_medium=email&utm_source=Revue%20newsletter">
Pinterest
Pinterest
Instagram

2 thoughts

  1. To je článek jako z Blesku… Super nadpis o super úspěchu Spotify. To, že je služba ztrátová, čili ekonomicky nesmyslná, je nedůležité, že? Zadarmo se dají vykouzlit skoro jakákoliv čísla. Kdyby Spotify za poslouchání ještě platilo, bude mít počet uživatelů ještě vyšší. Takto se podniká a považuje se to za úspěch dle vás, že pějete takové ódy?

    1. V článku jsou čísla uvedena, pokud tedy byla dostupná. Nezdá se mi, že bychom jednu nebo druhou službu nějak vychvalovali. Bulvární článek si představuji jinak 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *