Vzdálená plocha pro Mac přináší přístup k počítači odkudkoliv

Facebook
Facebook
Google+
Google+
https://www.appleking.cz/blog/vzdalena-plocha-pro-mac">
Pinterest
Pinterest
Instagram

Vzdálená plocha (neboli remote desktop) je pro všechny uživatele známou službou. Odkudkoliv z jakéhokoliv zařízení se můžete připojit na svůj počítač. Velké firmy nabízí takové řešení svým zaměstnancům pro možnost práce z domova nebo pro sjednocení pracovního prostředí, které používají. Pro běžného uživatele může být vzdálená plocha pro Mac klíčem, jak na dálku pomáhat svým přátelům s údržbou jejich počítače nebo se připojit na svůj Mac z iPhonu nebo iPadu.


Vzdálená plocha pro Mac s aplikací TeamViewer

Aplikace TeamViewer je to nejsnadnější řešení pro běžné uživatele, živnostníky i pro velké firmy, kteří by rádi získali vzdálený přístup na počítače. Po instalaci aplikace můžete začít službu využívat. Jediné, co je potřeba protistraně sdělit, je ID, které se vygeneruje v programu, a heslo. S touto kombinací jste připraveni se připojovat vzdáleně k danému zařízení.

TeamViewer si můžete stáhnout a nainstalovat zde.

Povolení speciálních oprávnění

Vzdálená plocha pro Mac vyžaduje v MacOS Mojave a Catalina speciální bezpečnostní oprávnění, které umožní přístup k zpřístupnění a také úplný přístup na disk počítače. Aplikace vás při prvním spuštění vyzve k udělení těchto oprávnění, takže je nemusíte složitě hledat v předvolbách systému.

Nastavení oprávnění pro aplikaci TeamViewer

Připojeno, pozadí zmizelo, můžeme ovládat

Čeho se možná při prvním použití zaleknete je to, že na počítači, který je vzdáleně ovládán, se během vzdálené relace automaticky změní pozadí na modrou barvu. Důvod je prostý. Pro TeamViewer je lepší, když je vzdálená plocha pro Mac přenášena s jednotvárným pozadím než s různorodým obrázkem. Po ukončení relace se pozadí opět vrátí do své původní podoby. Ovládání je naprosto intuitivní a příliš výrazně se neliší od běžného používání.

Přizpůsobení nastavení

Po registraci máte možnost TeamViewer využívat skutečně naplno. Můžete si nastavit tzv. snadný přístup. Ten umožňuje přistupovat k zařízení bez nutnosti pokaždé zadávat vygenerované heslo. To se hodí hlavně tehdy, pokud se chcete k nějakému počítači přihlásit vzdáleně a nenacházíte se v jeho blízkosti. Pomocí aplikace TeamViewer můžete na vzdálený počítač přenášet také soubory. Objektivně musím říct, že přenos je opravdu extrémně pomalý a hodí se pouze pro soubory o velmi malé velikosti. Při vzdálené instalaci programů je doporučuji nejprve nahrát na uschovna.cz a na vzdáleném počítači je pak stáhnout. Přenos je tak mnohem rychlejší.

Zdarma pouze pro nekomerční použití

TeamViewer slouží zdarma pro nekomerční použití. Můžete ho používat pro své osobní potřeby a k pomoci přátelům nebo rodině. O tom, že využíváte licenci bezplatně vás aplikace upozorní po skončení každé relace, která na vašem zařízení proběhne.

Facebook
Facebook
Google+
Google+
https://www.appleking.cz/blog/vzdalena-plocha-pro-mac">
Pinterest
Pinterest
Instagram

4 thoughts

  1. Diky za super článke, TeamViewer jsem hodněkrát použil, když se přítelkyni „rozbije“ počítač a já jsem daleko. Dodal bych jen pár věci.
    1. Pokud přistupujete k ploše někoho jinýho, doporučuju s ním být na lajně (ať už volat, nebo si psát), protože není nic víc frustrujícího, než když vám začne druhá strana „pomáhat“. (chat přímo v TW moc nemám rád, protože už takhle může bejt ten přístup dost pomalej, zvláště nemaj li vobě strany dobrý připojení).
    2. Nedoporučoval bych úschovnu, poslední dobou nějak padá a má ty debilí reklamy, radši používám buď posílej.cz (přihodím tu na ní vodkaz, protože je to fakt fajn službička) a nebo (když voba máme dobrej net), tak přímo přes TW.

    1. Díky za pochvalu Radku. Ja musím říci, že Úschovna mi funguje bez potíží a to i když nahrávám fotografie a videa přímo v Safari na iPhonu. S poznámkami musím souhlasit. Určitě díky za tip na obdobnou službu, kdyby se nějaký problém vyskytnul. Určitě je lepší být s protistranou ve spojení a případně vysvětlovat, co právě provádíte. Nováčci mi třeba občas zavírali boční okno TeamVieweru a tím ukončili relaci, protože na něj nebyli zvyklí.

      1. Přesně podobný věci jsou pak fakt na zabití. Nebo když (protože není dobrý připojení) a „seká se jim kurzor“ tak mi začnou pomáhat , to bych trhal ruce když to někdo dělá. Nebo jednou (a to byl opravdu bizár), jsem řekl bejvalé kolegyni, že může jít od počítače pryč (aby mi to nerušila) a vona ho normálně vypnula. Prej že to dělá automaticky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *