Vodotěsná pouzdra a obaly pro iPhone XS 

3 položky.

Vodotěsná a voděodolná pouzdra na Apple iPhone XS

Nehnete se bez svého jablečného společníka ani na krok, ať už jste na souši, nebo pod vodou? Pak bude nezbytnou součástí vašeho iPhonu XS vodotěsné pouzdro na iPhone XS. Jaké jsou možnosti a podle čeho vybírat?

Pozor na rozdíl mezi vodotěsností a voděodolností

Při výběru pouzdra na iPhone XS, které bude chránit váš telefon před vodou, si ujasněte pojmy a technické parametry. Je totiž velký rozdíl mezi voděodolným a vodotěsným pouzdrem, zároveň naleznete obrovské rozdíly mezi jednotlivými specifikacemi voděodolnosti a vodotěsnosti. Pokud pořizujete vysoce odolné pouzdro pro Apple iPhone XS, je dobré se zaměřit ještě na prachuvzdornost, odolnost proti otřesům a spoustu dalších parametrů. Mrknout můžete i do sekce kryty na iPhone XS.

Jak můj iPhone XS ochrání voděodolné pouzdro?

Voděodolnost obecně ochrání přístroj proti tryskající vodě. Jedná se tedy o odolnost v dešti, při náhodném polití či velmi krátkém potopení iPhonu XS pod vodu (třeba ve vaně nebo v umyvadle) a okamžitém vytažení nad hladinu. Konkrétní specifikace je vždy nutné nastudovat před koupí daného pouzdra, pro některé kryty je limitem zmíněný déšť, jiný garantuje odolnost při ponoření v mělké vodě po několik minut. V každém případě nejde o obaly určené pro potápění a k používání přístroje pod vodou. Voděodolné pouzdro pro iPhone XS tedy není na potápění!

Jak ochrání můj iPhone XS vodotěsné pouzdro?

Vodotěsná pouzdra již jsou schopna ochránit přístroj i při dlouhodobém ponoření pod vodou. Velmi se zde však liší tlak, kterému jsou schopny obaly odolat. Princip velmi dobře znáte z běžných náramkových hodinek, kde je garantována např. vodotěsnost do 20 metrů, 50 metrů a podobně.

Úplně stejně na tom jsou i obaly na iPhone XS. Vzhledem k možnosti vložení a vyjmutí telefonu uživatelem je samozřejmě garance obvykle menší, obvykle v jednotkách metrů. Je zároveň nutné přesně dodržovat pokyny výrobce.

S některými obaly se dá pod vodou také fotit, opět je nutné si nastudovat přesný princip a možnosti konkrétního obalu.

Využití vodotěsných a voděodolných obalů

V drtivé většině jsou tyto kryty pořizovány na výlety do přírody a pro použití telefonu při extrémních i rekreačních sportech. Typickými uživateli jsou tak vášniví vodáci, plavci měřící svůj sportovní výkon pomocí iPhonu, vyznavači dlouhých pěších túr a stanování a podobně. Díky obalu se pak můžete spolehnout na to, že telefon přečká výlet bez sebemenší újmy. Pamatujte na to, že při neopatrném zacházení vzniká obrovské riziko ztráty záruky na celý přístroj, a to i v případě jediné kapky, která pronikne na místo s detektorem přítomnosti vody v iPhonu XS.