Staňte se mistry animací s aplikacemi z App Store

Facebook
Facebook
Google+
Google+
https://www.appleking.cz/blog/animace-aplikace-app-store">
Pinterest
Pinterest
Instagram

Chcete si vytvořit poutavou animaci z vašich fotografií nebo videozáznamů? App Store v kolekci Make & Share GIFs nabízí množství aplikací, které vám v tom pomohou.

Už s operačním systémem iOS 9 přibyla v aplikaci Fotoaparát možnost pořizovat tzv. Live Photos. Za tu dobu, co s námi tyto živé fotografie jsou, přibylo v App Store značné množství aplikací, které s nimi nějak pracují, nebo se tuto funkci snaží přinést těm, kteří vlastní starší zařízení značky Apple. Live Photos jsou totiž dostupné od verze telefonu iPhone 6s. Zdárně je umí napodobit soubor GIF.

GIF (Graphics Interchange Format) je grafický formát určený pro rastrovou grafiku. GIF používá bezeztrátovou kompresi LZW, na rozdíl například od formátu JPEG, který používá ztrátovou kompresi. GIF má jedno velké omezení — maximální počet současně použitých barev barevné palety je 256 (8 bitů), v případě animace pak umožňuje využít odlišné palety 256 barev pro každý snímek. Toto omezení nemá formát PNG, který se hodí ke stejným účelům jako GIF a nabízí pro většinu obrazů výrazně lepší kompresi. Formát PNG však zase neumožňuje animace. (Zdroj: Wikipedie)

Live Photos jsou standardně zapnuty. To, že je máte aktivní, značí v režimu fotoaparát kruhový symbol uprostřed horní nabídky ikon (v režimu na šířku se nachází při levé nebo pravé straně, dle toho, jak telefon natočíte). Pokud ale chcete z už pořízené živé fotografie udělat obyčejný snímek, níže najdete jednoduchý návod, jak na to.

Fotoaparát

 

Vypnutí Live Photos (živých fotografií) v bodech

  1. Otevřete libovolnou živou fotografii.
  2. Klikněte na symbol Upravit (tři vodorovné čáry s posuvníky).
  3. Vlevo nahoře je speciální kruhová ikona označující živou fotografii, na ni klikněte a potvrďte tlačítkem Hotovo vpravo dole.
  4. Pokud chcete živou fotografii vrátit zpět, klikněte opět na Upravit.
  5. Vpravo dole vyberte Vrátit a potvrďte navrácení změn stiskem na Obnovit původní.

 

Seznam aplikací a her z kolekce „Make & Share GIFs“ z App Store:

aplikace GIF

 

Folioscope

Za použití jednoduchých nástrojů si vytvořte vlastní kreslenou animaci a sdílejte jí, s kým potřebujete. Aplikace poskytuje plnou kompatibilitu s 3D Touch a Apple Pencil (na iPadech Pro).

 

Momento

S aplikací Momento dokážete svým živým fotografiím vdechnout zcela nový rozměr. Aplikace na nich totiž umožňuje vytvořit efekt Ken Burns, a protože zároveň obsahuje jednoduchou střižnu, můžete si v ní vytvořit krátký klip s přidáním dalších střihů. Navíc umí pracovat i zcela automaticky.

 

B612

Selfie kdykoli a kdekoli – to je heslo této aplikace, která je nutností pro všechny selfie maniaky. Provádějte základní úpravy, přidávejte na fotografie filtry, tvořte z nich koláže a samozřejmě je odesílejte nejen na sociální sítě, ale i svým přátelům.

 

Boomerang from Instagram

V minulosti byl Bumerang jednoduchým dřevěným nástrojem užívaným k různým účelům a prvotně byl spojován s původními obyvateli Austrálie. Nyní je to také aplikace na tvorbu opakujícího se GIFu, která pochází od tvůrců Instagramu a je dostupná napříč celým světem.

 

Live Studio

Live Studio je konvertor pro Live Photos. Umí převést soubory GIF a videosekvence na Live Photos a opačně. Z obyčejné fotografie, která se animuje až po dlouhém podržení prstu na ní, si tak můžete vytvořit videozáznam, jenž třeba použijete do nějakého svého klipu.

 

Gifx

Jste kreativní? Pak se vám Gifx bude opravdu líbit. Aplikace obsahuje různá témata a umožňuje pracovat s maskami a vrstvami, takže své fotografii můžete přidat různé animace a dokonce i zvuk. Ideální aplikace pro kreativní jedince, kterým vyjádření pomocí pouhé fotografie nestačí.

 

GIF Creator

Další aplikace na tvorbu GIFů, která umožní vaše výtvory sdílet nejen pomocí zpráv, ale můžete jedním kliknutím i odeslat na sociální sítě. Vyznačuje se hlavně svou jednoduchostí a rychlostí.

 

Gifs Art by PicsArt

Vyfotografujte snímek, upravte jej dle své představy, připište mu nějaký text, přidejte různé nálepky nebo různé animace a máte efektní výsledek, který můžete sdílet všemi dostupnými možnostmi operačního systému iOS.

 

GIPHY CAM.

Zaznamenejte neobvyklé GIF animace s titulem GIPHY CAM. V prvním kroku záznam pořídíte, ve druhém mu aplikujete speciální filtry nebo efekty a ve třetím už ho jen uložíte a sdílíte. Jednoduché, rychlé a efektní.

 

Live GIF

Převeďte své Live Photos na soubor GIF. Pokud chcete někomu živou fotografii poslat a jeho telefon je neumí, stačí je pomocí této aplikace právě na soubor GIF převést. Ten umí přehrát každý telefon, tablet i počítač.

 

GIFO

Animovanou koláž vytvoříte v aplikaci GIFO a to velice rychlou cestou. Stačí jen pořídit sérii fotografií, aplikovat na ni některý z dostupných filtrů, následně vybrat styl a barvu přidaného rámečku, připsat třeba text nebo vložit emotikony, a nakonec vybrat rychlost přehrávání.

 

GifLab

Aplikace GifLab umí převést vaše videozáznamy na soubor GIF a rovnou jej sdílet třeba na Instagram. Zvolit si můžete nejen kvalitu, ale i rychlost přehrávání. Svým animacím také můžete přidávat text a aplikovat jim různé filtry.

 

PHHHOTO

Aplikace PHHHOTO vyniká hlavně v tom, že vyjma všech funkcí a možností spojených se soubory GIF, poskytuje svým uživatelům i sociální síť, jež se zaměřuje na sdílení obsahu výhradně pomocí souborů GIF.

 

GIFYme

Dle názvu aplikace je evidentní, k čemu je určena. Umí vaše selfie převést do GIF souboru a sdílet je napříč bezbřehými vodami internetu. Je tak ideální, pokud třeba využíváte Příběhy na Instagramu.

 

GIF Keyboard

S klávesnicí GIF Keyboard můžete psát jak klasický text, tak posílat GIFy. Dobře pracuje s hesly, takže když například zadáte heslo „Hello“, GIF Keyboard vám k tomu předloží spoustu GIFů s tématikou pozdravu. Při kliknutí na obrázek/animaci se ten zkopíruje, čímž jej můžete jednoduše vložit do zprávy. Pro iMessage a chat je to dobré, nezapomeňte ale, že pokud jeden z vás nevyužívá data, odešle se zpráva jako MMS.

Facebook
Facebook
Google+
Google+
https://www.appleking.cz/blog/animace-aplikace-app-store">
Pinterest
Pinterest
Instagram

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *