Clubhouse zavádí funkci, jejíž absencí se odlišoval

Na přelomu zimy a jara se stala hitem jablečného světa aplikace Clubhouse. Tak jak rychle získala svou popularitu, začíná vše naznačovat tomu, že brzy si na ni pomalu nikdo nevzpomene. Už tak lze pozorovat postupný úpadek uživatelů této aplikace. Clubhouse vytvořil rozhodně něco, čím se od všedních sociálních sítí nebo komunikačních platforem naprosto odlišoval. Nyní Clubhouse zavádí funkci, která díky své absenci dělala z této aplikace tak moc jedinečné místo. Pro Clubhouse to může znamenat odliv původních uživatelů nebo naopak přísun nových.


Kdo dostal pozvánku, patřil ke skupince vybraných

Krátce připomeňme, jak se vlastně Clubhouse zrodil, jaká kolem něj panovala atmosféra a proč si jeho uživatelé mohli připadat výjimečnými. V první fázi byl Clubhouse dostupných pouze pro iOS. Do aplikace se ale nemohl registrovat každý. Museli jste již od existujícího uživatele dostat pozvánku, kterých každý uživatel mohl rozeslat opravdu omezené množství.

V té době diskuse a dlouhé pokecávání nebralo konce. Bylo navíc o to zajímavější, že Clubhouse velmi rádi používali také známí herci a herečky, politici nebo novináři. Ke slovu se zde dostal opravdu každý, což vytvářelo na Clubhousu jeho příjemnou atmosféru. Více o zrodu aplikace si můžete přečíst v našem prvním článku o této aplikaci.

Clubhouse se stal nejstahovanější aplikací v App Store

Časem velké množství uživatelů tato platforma omrzela. Clubhouse polevil od rozesílky pozvánek a registrovat se mohl každý. Později se aplikace dostala také na zařízení se systémem Android.

Nyní Clubhouse zavádí funkci, na které si tolik zakládal

Od samého začátku platilo pravidlo Co se stane na Clubhousu, to zde také zůstane. Jinými slovy Clubhouse neumožňoval nahrávat konverzace, které měly být vždy v reálném čase. Pokud uživatelé zneužívali např. funkci nahrávání obrazovky k zaznamenávání  konverzací, Clubhouse takové uživatele nemilosrdně blokoval. Na to ale upozorňoval při samotné registraci každého nového uživatele.

Nyní ale Clubhouse zavádí funkci, která bude umožňovat rozhovory nahrávat a vytvářet z nich podcasty. Pro obyčejné uživatele, kteří se ve světe nahrávání podcastů vidí, to může být skvělou zprávou. Pro uživatele, kteří ještě u Clubhousu zůstávají od doby, kdy byl v počátku, tuto funkci dost možná neocení.

Clubhouse musí bojovat proti větším hráčům

Otázkou je, zda když Clubhouse zavádí funkci nahrávání, a jde tak proti své původní myšlence, jestli tak nekoná z donucení. Clubhouse pravděpodobně opustila drtivá většina jeho uživatelů. Jeho funkci vytváření místností, kde mohou uživatelé mezi sebou komunikovat pouze hlasově zkopírovala řada jiných platforem. Jmenovitě např. Twitter.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *