Jak funguje kalibrace baterie v iOS 14.5?

Apple si s vypuštěním iOS 14.5 dával opravdu na čas. Svým způsobem se totiž jedná o nejkontroverznější verzi operačního systému iOS vůbec. Příkladem za vše jsou rozpory mezi Facebookem a Applem ohledně možnosti odepření přístupu ke sledování vaší aktivity v jiných aplikacích. Další novinkou této nové verze je kalibrace baterie. Jedná se o poměrně záhadný nástroj, který je dostupný pouze pro některé modely iPhonu. Vysvětlíme vám jak funguje kalibrace baterie v iOS 14.5.


Co je to kalibrace baterie?

Kalibrace baterie je proces, při kterém si zařízení (v tomto případě iPhone) snaží lépe vyhodnotit kapacitu baterie. Díky tomu může lépe nakládat s energií, kterou poskytuje baterie. Uživatelé často kalibrují baterie ve svých iPhonech v moment, kdy se zařízení samovolně vypíná např. už při 10% baterie.

Kalibrace baterie jako taková se doporučuje provádět ve frekvenci jednou za měsíc. Zeptej se sami sebe, jestli opravdu pravidelně provádíte proces kalibrování baterie nebo se o ni nestaráte zrovna příkladně.

Jak funguje kalibrace baterie v iOS 14.5?

Při hledání odpovědi na otázku jak funguje kalibrace baterie v iOS 14.5 je dobré zmínit, že tato funkce je dostupná pouze pro iPhone 11, 11 Pro a 11 Pro Max. Z toho jasně vyplývá, že pokud mají nějaké iPhony problémy s baterii, jsou to právě ty z řady 11. Ani po uvolnění ostrých verzí nebyla tato funkce dostupná na jiných modelových řadách, než na těch již zmíněných.

Výhodou pro uživatele těchto iPhonů je, že se nemusí o nic start. Kalibrace probíhá naprosto bez vědomí uživatele v průběhu toho, jak se iPhone nabíjí a používá. Tato nová funkce je schopná upozornit uživatele na případnou nutnou návštěvu servisu.

Co se změní po provedené kalibraci?

Po úspěšné rekalibraci baterie by iPhone měl zobrazovat úroveň nabití baterie v procentech lépe. Pokud není baterie zkalibrovaná, může se stávat, že iPhone špatně odhadne procenta baterie a může dojít k vybití dříve, něž čekáte.

S případným kalibrováním by se mělo zpřesnit zobrazování maximální kapacity baterie. Jistě jste si všimli, že tento údaj není vždy zcela přesný. Např. se může tento ukazatel lišit v řádu jednotek procent podle toho, jestli je baterie nabita naplno nebo jestli se blíží její vybití.

Poslední zlepšení by uživatelé měli zaznamenat v oblasti výkonu iPhonu 11, 11 Pro nebo 11 Pro Max. Pokud budou informace o baterii čteny správně, nemělo by docházet k tomu, že by iPhone přiškrcoval svůj výkon ještě před tím, než je to nutné s ohledem na výkon baterie.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *