Co dělat, když displej iPhonu nereaguje nebo zamrzá

Když přestane displej iPhonu reagovat, může to být z několika důvodů. Většinu z nich zvládnete vyřešit z pohodlí domova; ale abyste na to nebyli sami, provedeme vás jednotlivými situacemi krok po kroku. Podívejte se na postup, když obrazovka iPhonu nereaguje na dotyk, zčerná nebo po zpanutí zatuhne.

iPhone - černý displej

Displej iPhonu nereaguje na dotyk

Pokud vám u iPhonu přestane reagovat obrazovka na dotyk, bude potřeba telefon nuceně restartovat. To můžete provést i v případě, že tlačítka při rozsvícené obrazovce nereagují. Správnou kombinací tlačítek totiž vyvoláte proces, který je „nadřazený“ klasickému ovládání. V našem přehledném článku si můžete přečíst, jak restartovat různé modely iPhonu.

iPhone - nereaguje displej

Kdyby obrazovka iPhonu nadále nereagovala na dotyk, může být problém přímo v displeji. Někdy může přestat reagovat následkem tvrdého a opakovaného pádu nebo polití tekutinou. V takovém případě se stavte s iPhonem do našeho specializovaného servisu, kde vám telefon zprovozníme. A půjde-li závada odstranit opravou, nemusíme displej měnit.


Mohlo by vás zajímat: Jak zálohovat a obnovit iPhone


Displej iPhonu je černý a nereaguje

Jestliže je displej iPhonu konstantně černý, může být telefon úplně vybitý. V takovém případě ho připojte na nabíječku a počkejte, než se zobrazí ukazatel baterie. Pokud do hodiny nenaběhne, zkontrolujte konektor telefonu a ověřte, zdali nabíjecí kabel opravdu funguje. Jestliže není problém v kabelu, mohl vypovědět službu konektor nebo samotný displej. Stavte se za námi do servisu, kde se na černou obrazovku iPhonu podíváme, a problém vyřešíme.

iPhone - nejde displej

Displej iPhonu se po zapnutí zasekává

Pokud se po zapnutí iPhonu na displeji dlouho zobrazuje logo Apple, případně je obrazovka modrá nebo červená, musíte spustit režim zotavení. Telefon proto připojte k počítači a otevřete iTunes; následně iPhone nuceně restartujte. Nepouštějte tlačítka ani v případě zobrazení loga Applu. Jakmile dostanete na výběr mezi obnovením a aktualizací, zvolte druhou možnost.

iPhone - nefunguje dotyk

Následně se iTunes pokusí přeinstalovat operační systém, aniž by došlo ke smazání dat. Kdyby se proces nezdařil nebo se obrazovka i nadále zasekávala, zastavte se k nám do servisu, a my vám s problémem pomůžeme.

16 Replies to “Co dělat, když displej iPhonu nereaguje nebo zamrzá”

 1. Dobrý den,mám iPhone 7,telefon se zapne,objeví se bílá obrazovka a černé logo apple a pak hned naskočí černá obrazovka a dál nic,mužů se zeptat co by to mohlo být?

  1. Hezký večer, Duso. Předpokládám, že bude potřeba reinstalovat software nebo by mohl být problém na základní desce. Bohužel diagnostiku a přesnou závadu na zařízení nemůžeme určit na dálku. Můžete se spojit s kolegy na servis@appleking.cz a domluvit se na postupu zaslání zařízení nebo se můžete stavit na náš showroom na Palackého třídě. Doufám, že jsem Vám alespoň takto pomohl a přeji hezký zbytek večera.

 2. Dobrý den mám iphone 6s normálně fungoval jak má ale z ničeho nic když jsem sundal poškozeně display a nechal jsem ho u okna je to 2 dny co jen ležel a dnes mi přišel nový lcd display a stalo se to že iphone je zapnutý protože vybruje když značknu utlumení ale obrazovka je úplně černá jak kdyby nefungovala a nechce se ani rozvítit ani problknout vůbec nic ale iphone je zaplý poradíte mi?

  1. Dobrý den, Martine,

   bohužel na dálku nemůžeme provést diagnostiku Vašeho zařízení. Abychom mohli odhalit skutečnou závadu Vašeho zařízení, je potřeba, abyste zařízení přinesl na náš servis. V současné době, kdy platí protiepidemická opatření, nás naleznete pouze v našem showroomu na Palackého třídě.

   Je možné, že jsou na zařízení poškozeny konektory, do kterých se připojují flexkabely od nového displeje. Je také možné, že LCD je vadné. Než ho však budete reklamovat, je potřeba vyzkoušet, zda s jiným iPhonem 6S funguje bez problémů.

   Doufám, že jsem Vám aspoň takto pomohl.

   Přeji hezký den. 🙂

 3. dobrý den 11.4 2021 jsem volala mamce a chtěla se na něco zeptat ale můj iphone 6s se úplně vypnul a nejde zapnout když zapojím mobil do nabíječky je slyšet takové cinknutí a když mi někdo volá tak jde taky slyšet zvonění, a budík jde taky slyšet ale obrazovka je stále černá mohla bych se zeptat co by to mohlo být?

  1. Dobrý den, doporučuji Vám provést vynucený restart zařízení. Ten provedete tak, že stisknete tlačítko plochy a zároveň tlačítko na pravém boku iPhonu pro vypnutí. Tlačítka držte stisknutá, dokud obrazovka nezčerná a nerozsvítí se logo Apple uprostřed displeje. Jakmile logo uvidíte, můžete obě tlačítka pustit.

   Myslím si, že by se mohlo jednat o problém s baterií, který bych při stáří iPhonu 6S očekával. Musím Vás ale upozornit, že diagnostika zařízení se na dálku provést nedá. Doporučuji se obrátit na náš servis. Kolegové provedou diagnostiku zařízení, domluví se s Vámi na ceně opravy a případně zařízení opraví, aby fungovalo jako dříve.

   Doufám, že jsem Vám aspoň touto cestou pomohl.

   Přeji hezký den.

 4. dobry den, mam iphone 6s plus, obrazovka mi z niceho nic zcernala video furt hraje. ale iphone je porad cerny a neraguje?

  1. Dobrý den, doporučuji Vám provést vynucený restart zařízení. Ten provedete tak, že stisknete tlačítko plochy a zároveň tlačítko na pravém boku iPhonu pro vypnutí. Tlačítka držte stisknutá, dokud obrazovka nezčerná a nerozsvítí se logo Apple uprostřed displeje. Jakmile logo uvidíte, můžete obě tlačítka pustit.

   V případě, že by Vám tento krok nepomohl, doporučuji se obrátit na náš servis. Přeji hezký den.

 5. Zdravím, dnes mi odešla nabíječka na iPhone tak jsem narychlo koupil nějakou levnější a telefon se nenabijí a nejde zapnout přitom konektor a vše je v pořádku je možné že chyba je v káblu narozdíl od levnějšího od originálu? Díky za odpověd

  1. Dobrý den,

   ano, problém může být v kabelu. Doporučuji Vám si vybrat z naší nabídky. Nabízíme jak originální lightning kabely, tak neoriginální za výhodnější ceny, které jsou velmi spolehlivé. Zároveň na zboží poskytujeme záruku na 24 měsíců. Naši nabídku naleznete zde.

   Hezký den. 🙂

 6. Dobrý den, mám iphone xs, v posedních dnech se mi občas přehříval aniž by byl na sluníčku, přirovnávala jsem to velké aktivitě. nicméně včera večer mě začal zlobit dotyk obrazovky, buďto se sekl při scrolování, nebo reagoval rychleji, či naopak opožděně. Dnes ráno přestal částečné fungovat dotyk obrazovky po stranách displaye, chvíli jde chvíli ne, takže jsem chvilkama schopná psát písmenko P, či mazat po pár zmáčknutích nelze. Restart zařízení nepomohl. Co s tím? moc děkuji za odpověd.

  1. Dobrý den, doporučoval bych Vám provést vynucený restart iPhonu. Postup pro provedení vynuceného restartu naleznete zde. Pokud by ani tak nefungoval Váš iPhone tak jak má, doporučoval bych Vám se obrátit na servis. Více informací o servisu Appleking naleznete zde. Hezký den.

 7. Mě se stala divná věc. Pracoval jsem na iPhonu 6S a pak jsem ho položil na stůl. Pak jsem ho vzal do ruky a chtěl jsem se podívat na ig, jenže nereagoval na dotyk. fungoval otisk prstu i tlačítko na ztišení, jen dotyk nešel. Nevím co s tím. Nějaká rada? Zkoušel jsem ho restartovat a taky nic.

  1. Dobrý den, doporučoval bych Vám provést vynucený restart iPhonu. Postup pro provedení vynuceného restartu naleznete zde. Pokud by ani tak nefungoval Váš iPhone tak jak má, doporučoval bych Vám se obrátit na servis. Více informací o servisu Appleking naleznete zde. Hezký den.

 8. Dobrý den, mám iPhone 6s a nejde mi obrazovka na dotyk.. Netuším co se stalo, nejdříve normálně fungoval a potom, když jsem se k němu asi za tři hodiny vrátila vůbec nereagoval. Myslela jsem si, že je nějaký seknutý, ale už to takhle je kolem čtyř hodin a stále nic.. Dotyk funguje jen v malém rohu, nahoře vlevo, takže se nedá vůbec nic udělat i tak. Také jsem ho nějakým způsobem zkoušela restartovat ale nefunguje mi Touch ID a tak tam mám už několik měsíců assistivetouch. Budu moc ráda za nějakou pomoc, děkuji.

  1. Dobrý den, doporučoval bych Vám provést postup ve výše uvedeném návodu. Pokud ani po těchto krocích nebude iPhone fungovat tak, jak má, doporučoval bych se Vám obrátit na servis. Více informací o servise Appleking najdete zde.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *