Jak nastavit vlastní vyzvánění na iPhone? Musíte využít nějaké aplikace

Facebook
Facebook
Google+
Google+
https://www.appleking.cz/blog/jak-nastavit-vlastni-vyzvaneni-na-iphone">
Pinterest
Pinterest
Instagram

Blues, brnkání ani kachna už vás jako vyzvánění nebaví a chcete si nastavit nějaké vlastní? Tento článek vám to, jak nastavit vlastní vyzvánění na iPhone, poví.

Vzít klasický soubor MP3, nebo jakýkoli jiný, a použít jej jako vyzvánění jednoduše nejde. Nejdříve jej totiž musíte přetvořit na takový, se kterým si zařízení s iOS, ať už iPhone, iPad nebo iPod touch, rozumí. Konkrétně je to soubor m4r, a k jeho vytvoření vám pomohou četné aplikace, které si nainstalujete z obchodu App Store.

 

Jak vytvořit vlastní vyzvánění

Podobných aplikací najdete v obchodu s aplikacemi opravdovou spoustu. Já dávám přednost titulu Ringtone cutter for iPhone GOLD Ed!. I ten vám ale bude k ničemu, pokud nebudete mít ve svém zařízení nějakou hudbu nahranou. Jak na to zjistíte v článku Jak nahrát hudbu do iPhonu.

Po spuštění aplikace pak stačí zvolit symbol noty uprostřed displeje a následně vybrat požadovanou stopu, jejíž záznam se vám zobrazí v editoru. Aplikace je dostupná zdarma, a proto obsahuje četná omezení. Musíte se tedy spokojit se záznamem trvajícím jen 30 vteřin. Za delší si už musíte připlatit, stejně jako za použití speciálních efektů. Pokud toto ale nevyžadujete, můžete si vlastní vyzvánění vytvořit zcela zdarma.

Časovou výsečí navíc můžete pohybovat, takže vyzvánění nemusí začínat se začátkem skladby, ale můžete si vybrat klidně až refrén. Po stisku obligátní fajfky stopu pojmenujete a ta se následně uloží do paměti vašeho zařízení.

 

Jak nahrát vyzvánění do iPhonu

Nyní je nutné spustit ve vašem počítači, se kterým zařízení synchronizujete, aplikaci iTunes. Po jeho připojení a přepnutí se do nabídky synchronizace vyberete volbu Aplikace. Když sjedete úplně dolů, uvidíte zde název aplikace, kterou máte nainstalovanou. Po jejím rozkliknutí se vám v pravém okně zobrazí její data – tedy vámi vytvořené vyzvánění.

Přetažením na plochu si jej uložte na disk svého počítače. Nyní je třeba rozkliknout volbu Zvuky v hlavním panelu a ručně tam soubor s vyzváněním přetáhnout.

Po výběru všech vámi požadovaných položek při synchronizaci zařízení stačí dát volbu synchronizovat a je to. Jak nahrát zvonění do iPhone tedy víte, jak jej ale ještě v samotném telefonu vlastně nastavit?

Jak nastavit vlastní vyzvánění na iPhone

Jděte do Nastavení, Zvuky a haptika a po zvolení nabídky Vyzvánění uvidíte v seznamu právě vámi dohrané melodie jako první. Nebýt nutnosti práce s počítačem a s iTunes, byl by dotaz, jak nastavit vlastní vyzvánění na iPhone, relativně triviální. Po vícero vytvořených zvonění to ale jistě dostanete pod ruku.

Klingeltöne
Klingeltöne
Developer: byss mobile
Price: Free+
Facebook
Facebook
Google+
Google+
https://www.appleking.cz/blog/jak-nastavit-vlastni-vyzvaneni-na-iphone">
Pinterest
Pinterest
Instagram

2 thoughts

    1. Stačí, ale Adam je zvyklý to dělat takto. Je to možná i jednodušší 🙂 Disqus tu není, zatím stačí klasické rozhraní WP komentářů 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *