Kalibrace baterie v MacBooku prodlouží životnost a přesnost

Baterie je velmi specifická věc. Máme je spojené především s dodáváním energie do našich zařízení bez toho, aniž bychom je museli mít zrovna napájeny ze sítě. Přináší to nespočet výhod a zařízení, která stále nosíme při sobě jsou na bateriích závislá. Pro prodloužení životnosti u vašich přenosných počítačů by se neměla opomíjet kalibrace baterie v MacBooku. Ukážeme vám, jak na to.


Kalibrace baterie v MacBooku

Z jakého důvodu se kalibrace baterie v MacBooku provádí?

Hlavním důvodem, proč je kalibrace baterie v MacBooku důležitá je především prodloužení životnosti baterie. Baterie si tak sáhne na celou svou kapacitu, kterou disponuje pro uchování elektrického napětí. Dalším nesporným důvodem, že po provedení kalibrace je mnohem přesnější ukazatel baterie.

Jak tedy na kalibraci?

1. Nabijte baterii na 100%.

I po nabití baterie na 100% vám doporučujeme nechat připojenou nabíječku alespoň další 2 hodiny.

2. Vybijte baterii na 0%.

Baterii vybijte na úplné minimum, co to jde. MacBook vás bude upozorňovat, že se brzy vypne. Oznámení ignorujte a nechte ho zcela vybít. Baterii nechte alespoň 20 minut ve vybitém stavu.

3. Nabijte baterii zpět na 100%.

Připojte adaptér a baterii nabijte opět na 100%.

4. Kalibrace baterie je dokončena.

K čemu při tom dojde?

Při tomto procesu dojde k celkovému využití kapacity baterie. MacBook je tak chopen lépe určit kapacitu i opotřebení baterie, když zná její meze od plného nabití až po úplné vybití.

Podobný článek:

Jak zjistit počet cyklů baterie na iPhonu

Jak často se má kalibrace baterie v MacBooku provádět?

Kalibrace baterie se doporučuje provádět ve frekvenci jednou za měsíc. Minimálně však jednou za půl roku. Případy, kdy by se tento postup měl provést je výměna baterie v MacBooku a v případě, že je zařízení úplně nové.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *