Jak nastavit na iPhone výchozí aplikaci pro e-maily

Ačkoliv se Apple snaží při tvorbě svých produktů i softwaru myslet téměř na vše, bohužel ne vždy se mu podaří zavděčit všem uživatelům. Apple bývá v poslední době často terčem kritiky, která se na něj snáší ohledně diskriminace vývojářů třetích stran. Zřejmě se tak v Cupertinu snažili vyjít vstříc uživatelům v tom, aby si mohli zvolit, kterou aplikaci chtějí pro některé služby využívat jako výchozí. S uvolněním iOS 14 mají uživatelé možnost si zvolit, jakou aplikaci chtějí využívat jako výchozí pro elektronickou poštu. Způsob jak nastavit na iPhone výchozí aplikaci pro e-maily je snadný!


Jaké alternativní aplikace lze využít?

Možná vás při otázce jak nastavit na iPhone výchozí aplikaci pro e-maily napadá, jaké další aplikace pro poštu se na iOS zařízeních dají použít krom nativní aplikace Mail, která je součástí systému iOS. Nejčastějším důvodem, který uživatele nutí k přechodu na tyto alternativní aplikace, je formátování textu mailu „jak se to Applu líbí“ nebo nejednoduché přidávání příloh do e-mailů.

Jak nastavit na iPhone výchozí aplikaci pro e-maily?

  1. Stáhněte si z App Store aplikaci, kterou chcete pro poštovní služby využívat jako výchozí. Pokud již máte aplikaci staženou, pokračujte druhým krokem.
  2. Otevřete Nastavení -> Sjeďte do části s aplikacemi třetích stran a najděte vaši aplikaci, např. Outlook.
  3. Přesuňte se to Výchozí mailová aplikacezvolte aplikaci, kterou chcete zvolit jako výchozí.

POZNÁMKA: Pokud možnost pro nastavení e-mailové aplikace třetí strany jako výchozí aplikace pro tyto účely nevidíte, vývojář dané aplikace to nemusí podporovat. Pokud používáte pro e-maily rozšířené aplikace, podpora této funkce je zde samozřejmost. 

Co se bude nyní dít?

V případě, že změníte nastavení výchozí aplikaci pro e-mailovou komunikaci, bude se při kliknutí na e-mailovou adresu v kontaktech nebo v prohlížeči či jiném textu otevírat tato aplikace a nikoliv nativní aplikace Mail, která je součástí systému iOS.

Pokud chcete začít opět využívat nativní aplikaci Mail jako výchozí poštovní komunikátor, postupujte stejným návodem. Pokud aplikaci Mail v nabídce nevidíte, ujistěte se, že jste aplikaci dříve neodstranili. Pokud ano, stačí ji snadno obnovit v App Store.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *