Nový iPhone 12 s podporou 5G sítí a zaoblenými hranami

V 19:00 našeho času začala Apple Keynote, na kterou dlouho čekala většina jablečných nadšenců a fanoušků. Apple během této konference představil nový iPhone 12, který můžeme označit za nejočekávanější technologickou novinku roku 2020. Ačkoliv analytici a jiné zdroje předpověděli podobu a jiné detaily nové generace jablečného zařízení, dá se říci, že Apple nebyl ani trošku šetřiví v podobě nových inovací, kterými zatím žádný chytrý telefon nedisponuje a jsou pro nás velkým překvapením.


Nový iPhone 12 a jeho barevné varianty

Nový iPhone 12 dostal podporu 5G

Sítě 5G se postupně spouští po celém světě. Pomalu se chystá jejich start také v České republice. Na základě aukce Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ) se bude rozšiřování 5G sítí rýsovat i v Česku. Nový iPhone 12 dostal podporu 5G. Jako jediný mobilní telefon na světě se může pochlubit tou nejširší podporou všech pásem sítí 5. generace.

Představení iPhonu 12 Apple naplánoval na příští týden

Využívání 5G bude doplňovat softwarová funkce Smart Data Mode, která v případě, kdy iPhone nebude potřebovat potenciál 5G sítí, použije LTE síť. Důvodem je šetření výdrže baterie na jedno nabití. Jak jsme již v předchozím článku popisovali, modemy pro 5G sítě spotřebovávají mnohem větší množství energie.

Procesor A14

Srdcem pro nový iPhone 12 se stal nový čip A14 Bionic, na jehož vývoji Apple usilovně pracoval pro celý rok. Společně s 5G podporou je tento iPhone nejrychlejším chytrým telefonem na světe.

MagSafe

iPhone představil novou funkci, která souvisí s fyzickými vlastnostmi iPhonu 12. Seznamte se s MagSafe pro iPhone. Magnetický adaptér MagSafe známe z MacBooku Pro a MacBooku Air před generacemi s USB-C konektorem. MagSafe přináší podporu 15W bezdrátového nabíjení, možnost magneticky přichytit nosič pro doklady a jiné karty stejného formátu a také novu MagSafe nabíječku, která je podobná nabíjecímu kabelu z Apple Watch.

Podpora MagSafe přináší také novou kombinovanou nabíječku, kterou lze použít jak pro Apple Watch, tak pro nový iPhone 12. Apple také začne prodávat nové kombinované stojánky pro nabíjení AirPodů, Apple Watch a iPhonu 12.

iPhone 12 mini, iPhone 12, iPhone 12 Pro a iPhone 12 Pro Max

Na první pohled je toho opravdu hodně. Apple během dnešního večera představil celkem 4 nové mobilní telefony iPhone. iPhone 12 mini, jak jeho název napovídá, bude nejmenší variantou ze všech těchto variant. I přesto se u něj můžete těšit na maximální zážitek z 5G sítí a MagSafe nabíjení. Cenovka iPhonu 12 mini začíná na částce 699$.

Nový iPhone 12 přináší zlatý střed mezi velikostí a těmi největšími inovacemi roku 2020. Tradicí u této verze je duální kamera pro ultraširoký záběr, ještě lepší fotografie za zhoršených světelných podmínek a další funkce.

iPhone 12 Pro a iPhone 12 Pro Max se ponese v duchu nového fotoaparátu se třemi čočkami. Podobně jako iPhone 12 přináší nový dech fotografiím focených v horších světelných podmínkách, portrétům a ultraširokým záběrům. Apple také s iPhonem 12 Pro a Pro Max představil nový Apple RAR systém zachycování fotografií pro ještě lepší možnost úprav a vychutnání si maximální kvality fotografií.

Nový iPhone 12 Pro a iPhone 12 Pro Max

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *