Jak udělat snímek obrazovky (screenshot) na iPhonu a iPadu

Facebook
Facebook
Google+
Google+
https://www.appleking.cz/blog/snimek-obrazovky-ios">
Pinterest
Pinterest
Instagram

Čas od času nastane případ, kdy potřebujete vyfotit aktuální obrazovku iOS zařízení a poslat ji třeba kamarádovi. Snímek obrazovky uděláte velmi jednoduše.

Většina dlouholetých uživatelů iPhonu nebo iPadu ví, jak udělá snímek obrazovky na svém zařízení. Noví fanoušci to ale vědět nemusí. Přitom je to jedna z funkcí, kterou provedete během sekundy.

Jak provést snímek obrazovky na iPhonu nebo iPadu

  • Přejděte do aplikace nebo na obrazovku, kterou chcete vyfotit
  • Stiskněte zároveň tlačítko plochy a tlačítko spánku
  • Po stisknutí tlačítek uvidíte jasné bílé probliknutí displeje
  • Přejděte do aplikace Fotky a posledním snímkem bude tento screenshot

Snímek obrazovky

Tlačítko spánku je na iPhonech 6, 6 Plus, 6s, 6s Plus, 7 a 7 Plus umístěno na horní části pravého boku. U starších iPhonů, iPhonu SE a iPadů se pak nachází na pravé straně horní hrany přístroje.

Stisknutí tlačítek nemusí být úplně současné. Stačí, když stisknete jedno a v těsném závěsu druhé. Vždy se ale dívejte na displej a pokud problikne bílou barvou, máte vyhráno.

V Aplikaci Fotky se takovýto snímek obrazovky uloží jako poslední pořízená fotografie. Někomu by nemuselo vyhovovat, že se zařadí hned mezi fotky z fotoaparátu. K tomuto účelu Apple automaticky v iOS vytvořil album, které je pojmenované Snímky obrazovky. Do něj se uloží každý screenshot, který uděláte.

Dejte snímkům obrazovky šťávu

Pokud byste chtěli obrazovku z iPhonu někde ukazovat, a nebo ji přímo chcete použít na prezentaci, je dobré si s tím trochu pohrát. Screenshot tak lze například vložit do obrázku iPhonu a vypadá pak velmi hezky.

iPhony v různých úhlech jsou volně stažitelné na internetu a nemusí ani nic stát. Máte na výběr z iPhonů v rozličných situacích. Zkuste třeba tyto stránky. Když by vám žádný nepadl, hledejte přímo přes vyhledávače. Klíčové slovo „iPhone 7 mockup“ vás přesune do nepřeberného množství těchto maket. Za iPhone 7 samozřejmě můžete dosadit jakékoliv jiné zařízení.

Zdroj: 9to5mac.com

Facebook
Facebook
Google+
Google+
https://www.appleking.cz/blog/snimek-obrazovky-ios">
Pinterest
Pinterest
Instagram

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *