Tiše představený iPad Pro 2020 a nová Magic Keyboard

I za aktuální situace s koronavirem, které musíme všichni čelit Apple, velmi tiše a bez velkých očekávání představil nový iPad Pro, MacBook Air a velmi zajímavé příslušenství pro tyto produkty. Design obou zařízení se příliš oproti minulým generacím nezměnil. I tak nás mají tyto velmi horké novinky čím zaujmout. iPad především zcela novým příslušenstvím.


iPad Pro 2020 s Magic Keyboard

iPad Pro 2020

Jak je zde již zmíněno, nová generace iPadu Pro se po vzhledové stránce nijak neliší od svého předchůdce. Ostré hrany, na které jsme zvyklí, zůstaly zachovány. Na výběr je z varianty s 11 palci a z varianty s 12,9 palci. První změna při pohledu na zadní část tohoto zařízení vás přímo bije do očí. Mezitím, co stará generace iPadu Pro stále disponovala pouze jedním fotoaparátem, iPad Pro 2020 přináší převrat. Objektivy jsou zde dva. Jeden má 10 MP a druhý objektiv, který má 12 MP. Ten slouží pro ultra-široké fotografie, tak jak je známe z iPhonu 11 Pro.

Vnitřní výbava by mohla s přehledem konkurovat stolním počítačům. Tento iPad totiž pohání procesor s 8 jádry s označením A12Z Bionic. O přesných vlastnostech tohoto čipu nejsou dostupné informace. Pravděpodobně se jedná o podobný čip jako má minulá generace iPhonů. Apple nezklamal Liquid Retina displejem, který podporuje True Tone a má velmi intenzivní jas.

Magic Keyboard pro iPad Pro 2020

Horkou, ale o to zajímavější novinkou, se stala Magic Keyboard, která je určena přímo pro tento model iPadu. K tělu zařízení se přichytává magneticky, jak známe třeba ze smart coverů a obdobných doplňků. Slouží jednak jako klávesnice, ale také jako ochrana iPadu. Přes zabudovaný USB-C port v klávesnici můžete nabíjet přímo váš iPad. Tato klávesnice disponuje TrackPadem. Pokud jste si zvykli i v iPadOS používat myš, už ji nemusíte nosit s sebou zvlášť.

Prodej startuje 25. března

Nový iPad Pro bude k zakoupení již od 25. března přímo na stránkách Apple Storu. Autorizovaní prodejci už nyní přijímají předobjednávky. Na start prodeje Magic Keyboard pro tento iPad si budeme muset ještě nějakou chvíli počkat. Cena iPadu bude začínat na 22 290 Kč. Model s 12,9 palci s 1 TB uložištěm, WiFi a Cellularovým připojením stojí 48 490 Kč a dá se cenově srovnávat se staršími i novými modely Macu.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *