Třetí verze iPhonu SE je na spadnutí. Co od ní čekat?

Není žádným tajemstvím, že prodeje hlavních produktů Applu nejsou vždy tak uspokojivé, jak by se při plánování výroby očekávalo. Své o tom ví také iPhone 12 mini, u kterého musel Apple omezit výrobu. Důvodem nebylo nic jiného než nízké výsledky prodejů tohoto zařízení. Naopak obrovské úspěchy vždy slaví odlehčené verze, které nesou název iPhone SE. Jak u první, tak u druhé generace tohoto zařízení mohl Apple slavit rekordní prodeje a zájem o toto zařízení byl vždy doposud vysoký. Třetí verze iPhonu SE bude na trhu pravděpodobně již brzy.


Má třetí verze iPhonu SE smysl?

Nabízí se otázka, zda má pro Apple smysl představovat iPhone SE, respektive jeho třetí verzi, ještě nějaký. Prodeje i analytici mají jednoznačnou odpověď. A to, že ano. O tento model byl vždy při jeho představení enormní zájem. Do karet mu totiž vždy hrál jeho špičkový procesor z hlavní řady iPhonu, starý kontroverznější design, a především velmi příznivá cena.

Bude se na co těšit

Ačkoliv ze strany Applu není nic potvrzené, důvěryhodné zdroje hovoří o prvních vlastnostech, na které se opravdu můžete těšit. Tímto zdrojem je často zmiňovaný analytik Kuo, jehož tvrzení se snad v naprosté většině případů nakonec ukázala jako pravdivá. Podle něj by se měl nový iPhone dočkat podpory 5G. Právě podporou 5G u iPhonu SE by Apple získal rekord v podobě nejnižší cenovky telefonu s 5G připojením. Ta by se dle odhadů měla pohybovat v hodnotách ceny, jakou má aktuální iPhone SE.

O designu se toho stále moc neví

Otazník v nejasnostech ohledně třetího iPhone SE tvoří především jeho design. Některé názory odborníku, jako je Kuo, mluví o zachování stejné podoby jako současného iPhonu SE. Tedy tělo původního iPhonu 8. Jiné návrhy zase pro změnu pracují s variantou, že se tento iPhone dočká bezrámečkového vzhledu, jako jsme zvyklí z ostatních nových iPhonů. Ať už to bude tak či tak, nyní je jasné, že na pravdu budeme muset počkat. Nový iPhone SE by ale dle odhadů měl vyjít do jednoho roku.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *