Vyplatí se vyměnit baterii v iPhonu? Všechna fakta a mýty

Facebook
Facebook
Google+
Google+
https://www.appleking.cz/blog/vyplati-se-vymenit-baterii-v-iphonu">
Pinterest
Pinterest
Instagram

Dosluhuje ve vašem iPhonu baterie? Už z dob telefonů značky Nokia všichni dobře víme, že baterii je v mobilním telefonu po čase potřeba vyměnit. Jde o spotřební zboží, které se každým nabitím a vybitím opotřebovává a ztrácí svou kapacitu. Nedostatečná výdrž baterie bývá často důvodem ke koupi nového telefonu, ačkoliv pomůže její výměna. Vyplatí se vyměnit baterii v iPhonu nebo jde o naprosto zbytečnou investici? Přesně na tyto otázky vám dnes odpovíme.


Nová baterie nikdy nebude tak kvalitní zdroj energie pro zařízení

Jeden z nejčastějších argumentů při otázce, zda se vyplatí vyměnit baterii v iPhonu. Ovšem jde o pouhý mýtus. Neexistuje jediný důvod k tomu, že by nová baterie neměla být tak kvalitní, jako ta původní, když byla nová.

Pravda: Kvalitní servisy používají vždy velmi kvalitní náhradní díly. Je tedy potřeba volit důvěryhodný servis nebo prodejce baterie.

Vyměněná baterie může začít hořet nebo se nafoukne

Internet zaplavily opakovaně kauzy, kdy si uživatelé stěžovali na nafukování baterie nebo na to, že telefon při nabíjení vzplanul.

Pravda: Vzplanutí nebo nafouknutí baterie opět hrozí pouze u nekvalitních baterií, které servisy nepoužívají.

Výměna baterie v iPhonu snižuje hodnotu telefonu

Pokud vyměním baterii v iPhonu, snížím jeho hodnotu, protože už byl na něm proveden jakýkoliv zásah nebo oprava. Baterie je sice nová, ale to nemá na věc vliv.

Pravda: Výměnou baterie můžete hodnotu iPhonu navýšit i například před jeho prodejem. Baterie je totiž je nová a výdrž na jedno nabití se prodlouží.

V servise pouze „přepíšou počet cyklů“

Když se lidé ptají na téma Vyplatí se vyměnit baterie v iPhonu, často se můžete dozvědět, že jsou vůči výměně skeptičtí a myslí si, že servis baterii fyzicky nevymění. Myslí si, že servis pouze přepíše „data“ v baterii tak, že se tváří jako nová a přitom si naúčtuje částku za novou baterii.

Pravda: Rozhodně se takové věcí nedělají. Pokud ano, uživatel by to okamžitě poznal na výdrži baterie. Informace jako počet cyklů nabití, a tím i data z kondice baterie, nelze jen tak přepsat.


Vyplatí se vyměnit baterii v iPhonu – sečteno, podtrženo

Výměna baterie je investicí, která se vám jistě vrátí. Výměna se pohybuje v ceně kolem jednoho tisíce koruna. Dokáže vám ušetřit investici do nového iPhonu, prodlouží životnost stávajícího zařízení a vrátí mu vámi požadovanou výdrž.

Nebojte se obrátit na náš servis s výměnou baterie nebo nám napište email!

Facebook
Facebook
Google+
Google+
https://www.appleking.cz/blog/vyplati-se-vymenit-baterii-v-iphonu">
Pinterest
Pinterest
Instagram

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *