Chybí Kondice baterie v nastavení vašeho MacBooku?

Před pár týdny Apple vydal novou aktualizace macOS. Konkrétně šlo o verzi 10.15.5. Ta na první pohled není ničím až tak zajímavá. Poněkud tiše se v něm však objevila funkce, kterou může velké množství uživatelů ocenit. A tou je Kondice baterie. Nutno podotknout, že funguje odlišně než Kondice baterie, jak ji známe z iPhonu. Některým uživatelů však chybí Kondice baterie v nastavení a nemohou ji najít. V čem je tedy problém?


Proč mi chybí Kondice baterie v Předvolbách systému na Macu

Nový macOS 10.15.5

O novinkách jsme vám už psali v tomto článku. Kromě nových dlaždic FaceTimu a dalších drobných úprav jsme se dočkali kondice baterie pro Mac, která má za úkol snižovat opotřebení baterie, pokud svůj MacBook používáte doma nebo v práci dlouhou dobu připojený k napájení.

Jak kondice baterii ulevuje?

Jak je také v článku již popsáno, Kondice baterie se má zasadit o delší životnost akumulátoru. A to tím způsobem, že MacBook se nebude nabíjet do 100%, ale na nižší úroveň a dál se nedostane. Pokud totiž je baterie příliš dlouhou dobu vystavována plnému nabití, rapidně to zkracuje její životnost. To se hodí, pokud MacBook zapojíte do nabíječky a odpojujete ho až po celé pracovní době.

Kde se Kondice baterie zapíná?

Kondici baterie zapnete přes Předvolby systému -> Úspora energie -> Kondice baterie -> Správa kondice baterie.

Chybí kondice baterie v Předvolbách systému?

Pokud chybí Kondice baterie v Předvolbách systému na vašem Macu, zkuste znovu zkontrolovat, jestli máte nainstalovanou verzi macOS 10.15.5. Na mém MacBooku Pro z roku 2015 i po aktualizaci na tuto verzi systému Kondice baterie stále chybí. Snažil jsem se tedy zjistit proč.

Je Kondice baterie pro všechny MacBooky?

Ačkoliv je to zvláštní, Apple tuto funkci zakomponoval do systému macOS pouze pro vybrané přenosné počítače. Apple však tuto informaci neuvádí ani na svých stránkách podpory. Po kontaktování Apple Supportu po telefonu mi bylo odpovězeno, že odpověď vývojářů systému na tuto otázku je snadná.

Přes oficiální informace o funkci si Apple Support poradit nemohl. Při detailním hledání informací, na které se už uživatelé ptají, jsme narazili na správnou odpověď. Správa kondice baterie je podporovaná pouze na MacBoocích, které mají alespoň tři Thunderbolt konektory a jsou z roku 2016 nebo novější.

Ačkoliv je to pro mě zklamání, jde o poměrně logické vysvětlení. Nic to však nemění na tom, že Apple by měl na svých stránkách uvádět, pro které modely Macu je tato funkce určená.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *