Černé tapety pro OLED displej iPhonu X ušetří polovinu baterie

Facebook
Facebook
Google+
Google+
https://www.appleking.cz/blog/iphone-x-cerne-tapety">
Pinterest
Pinterest
Instagram

Tapety pro iPhone X nemusí znamenat jenom hezký vzhled obrazovky, ale taky výraznou úsporu baterie. Díky OLED displeji může totiž výběr správné tapety ušetřit až polovinu baterie! To ale neznamená, že musí být pozadí plochy černočerně temné. Některé tapety nabízí zajímavé zpestření v podobě různých tvarů, elegantních čar nebo kontrastních obrázků. Na některé z nich se teď podíváme.

Proč ušetří tapety pro iPhone X až polovinu baterie

Nástup OLED displejů přináší hned několik výhod oproti stávajícím LCD displejům. Hlavní spočívá v bezkrystalové technologii, která vnímá černou jako svoji „přirozenou barvu“, takže při jejím zobrazení vynakládá minimální energii. Neméně důležité je potom její samotné zobrazení. V případě OLED displejů představuje černá základní barvu, která se neskládá z barevného spektra několika barev, díky čemuž si užijete dokonalou černou. Jako první vyplula s OLED displejem současná vlajková loď Applu, pro níž jsou následující tapety určeny.

Černé tapety pro iPhone X

K maximální úspoře prostřednictvím tapety je samozřejmě ideální čistě černá, nicméně i tato barva má spoustu odstínů, které pomáhají černé pole různě zpestřit. Vybrali jsme pro vás několik černých tapet, které šetří baterii a zpestřují plochu. Po rozkliknutí galerie se zobrazí obrázky, pod nimiž jsou odkazy na plné rozlišení. Odtud už je stačí jenom stáhnout a nastavit jako tapetu.

Pokud se vám černé pozadí nezamlouvá, pořád je tu možnost klasických barevných tapet. Ty samotnému displeji nikterak neuškodí, neboť se diody OLED displeje nevypalují ani zdaleka tak často, jako tekuté krystaly běžných displejů. Mějte ale na paměti, že čím více barev na tapetě bude, tím rychleji se bude baterie iPhonu vybíjet, a to i přes nastavení veškerých úsporných opatření.

Facebook
Facebook
Google+
Google+
https://www.appleking.cz/blog/iphone-x-cerne-tapety">
Pinterest
Pinterest
Instagram

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *