Jak kalibrovat baterii v iPadu a zlepšit tak její výkon

Baterie je spotřební zboží. Její životnost se zkracuje jejím využíváním po každém nabíjecím cyklu. U iPadu, který je přenosným zařízením, to není jinak. I přes to, že se musíme smířit s tím, že životnost baterií není věčná, existují metody, jak ji udržovat v co nejlepší kondici, aby vám sloužila pokud možno co nejdéle a co nejlépe. Jednou takovou možností je kalibrovat baterii v iPadu. Tím můžete její vlastnosti zlepšit.


Proč kalibrovat baterii v iPadu

Kalibrace baterie v iPadu slouží k tomu, aby se využil celý potenciál baterie. Tím se může zlepšit její přenost a udržuje se v dobré kondici. Přesností se konkrétně myslí ukazatel úrovně nabití. To jednoduše řečeno znamená, že procenta baterie se budou zobrazovat přesněji. Udržováním baterie v dobré kondici můžete předcházet jejímu stárnutí a prodloužit její životnost.

Jak zjistit stav baterie v iPadu

Jak kalibrovat baterii v iPadu?

1. Nabijte baterii na 100%.

Baterii je potřeba nabít naplno. I když je už baterie nabitá na 100%, doporučuje se nechat nabíječku připojenou ještě 2 hodiny.

2. Vybijte baterii na 0%.

Nechte váš iPad vybít do úplného minima, než se zcela vypne. Během toho nabíječku nepřipojujte. Nepřipojujte iPad ani k počítači nebo Macu.

3. Nabijte baterii opět na 100%.

Po úplném vybití připojte iPad ke správné nabíječce a nechte ho nabít opět na úroveň 100%.

4. Kalibrace je dokončena.

Jak zjistit počet cyklů baterie na iPhonu

Nic se nemá přehánět

Kalibrovat baterii v iPadu byste neměli příliš často. Doporučená frekvence provádění tohoto procesu je jednou za měsíc. Minimálně byste měli takto baterii „oživovat“ alespoň jednou za půl roku. Obzvlášť se tento proces doporučuje tehdy, po výměně baterie ve vašem iPadu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *