Jak zjistit stav baterie v iPadu

Bez baterie by mobilní zařízení, která denně používáme, nemohla fungovat. Díky bateriovému zdroji energie si zařízení drží svou praktičnost. Baterie v iPadu vydrží i při pořádné zátěži dlouhé hodiny. Bohužel jako každá jiná baterie je i tato pouhým spotřebním zbožím. S každým nabíjecím cyklem se její životnost zkracuje. Postup, jak zjistit stav baterie v iPadu, není tak složitý, jak by se mohlo zdát.


Není jak zjistit stav baterie v iPadu přímo v iOS

Kondice baterie je skvělou funkcí, kterou obsahuje operační systém iOS. Apple ji přidal do nastavení po tom, co vyšla na povrch kauza se zpomalováním iPhonů. iPad ovšem žádnou takovou funkci integrovanou přímo v iPadOS nemá. Budeme si tedy muset poradit s jinými nástroji, které jsou od třetích stran.

Cykly baterie

Hodnota, která je častokrát uživateli nejvíce vyhledávána. Více o tom, co to je nabíjecí cyklus, jsme již vysvětlovali v souvislosti s iPhonem. Nabíjecí cyklus je, velmi zkráceně řečeno, proces, kdy se baterie z 0% nabije na úplné maximum, tedy 100%, a pak se vybije opět na 0%. Možnosti, jako přerušované nabíjení a další jsou, zmiňovány právě v uvedeném článku.

Jak zjistit počet cyklů baterie na iPhonu

Jak zjistit stav baterie s CoconutBattery

Aplikace CoconutBattery funguje na Macu jako nástroj pro diagnostiku zařízení. Kromě dalších zajímavých informací dokáže snadno odhalit informace o stavu baterie. Počet cyklů baterie je číslo, které by mělo být v ideálním případě co nejnižší. Běžný uživatel však snadno nepozná, že jde o opravdu vysoké číslo. Proto sledujte v CoconutBattery řádek Design Capacity.

To je hodnota, která vyjadřuje v procentech opotřebení baterie oproti výchozímu stavu. Podle zjištěné hodnoty se tato část zabarvuje do zelené, žlutéčervené barvy. Baterie se doporučuje měnit už při poklesu na 80% původní kapacity.

Červená barva znamená skutečně kritický stav baterie. V takovém stavu nemusí baterie být schopná pokrýt běžné potřeby iPadu a zařízení se může začít samovolně vypínat. Žlutá barva značí pokles, který již také není pro zařízení ideální. U žluté barvy je lepší se držet právě pravidla 80%. Zelená barva značí velmi dobrou kondici baterie ve vašem iPadu a není se čeho obávat.

Vy znáte svůj iPad ze všech nejlépe

Nespoléhejte se jenom na programy. Vy znáte svůj iPad od vybalení z krabičky až po jeho likvidaci. Pokud se vám zdá, že jeho výdrž už není to, co bývala, pravděpodobně se nemýlíte. Pokud se chcete nejprve o výměně poradit, napište na servis@appleking.cz.

Rychlá, výhodná a profesionální výměna baterie ve vašem iPadu přímo pro vás.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *