Jak ochránit iPhone v létě? Těmto věcem se vyvarujte.

Léto již sice začalo, ale počasí někdy vypadá, jako by se už nemělo vrátit. Horké letní dny letos ještě určitě zažijeme. Nebo také při cestách na dovolenou. Elektronika teplotní extrémy velmi špatně snáší. Jak ochránit iPhone v létě, abychom udělali maximum pro udržení přijatelné provozní teploty? Podívejme se společně na základní rady.

Jak ochránit iPhone v létě

Co iPhone snáší a co ne?

Provozní teplota iPhonu je Applem udávána mezi 0°C až 35°C. Ideální tedy je, aby se iPhone pohyboval v tomto teplotním rozmezí. Pokud je zařízení delší dobu v teplotě, která není v tomto rozsahu, můžeme začít pozorovat změny jeho chování. Například to, že baterie se začne rychleji vybíjet, přestanou fungovat některé funkce jako blesk fotoaparátu nebo na iPhonu vyskočí zpráva, že telefon musí před použitím vychladnout. Extrémní teploty mohou poškodit jednak samotné komponenty zařízení, ale také jeho baterii.

Co dělat, když je iPhone přehřátý?

Pokud máte doma klimatizaci, asi první co by vás mohlo napadnout, je dát iPhone pod její výfuk. To není dobrý způsob jak ochránit iPhone v létě. Extrémní teplotní změny mohou zařízení zničit a může docházet ke srážení vody v zařízení. Snažte se dát iPhone do místnosti, kde na něj nebude svítit slunce a je chladnější než místo, kde se přehřál. Nic nepokazíte, když ho vypnete. Určitě ho v takové situaci nepřipojujte do nabíječky.

Jak ochránit iPhone v létě a předejít problémům?

1. Nepoužívejte iPhone na přímém slunci.

V horkém letním dni si raději iPhone na sluníčko k bazénu, k moři nebo na zahradu neberte. Je více než pravděpodobné, že v tak vysoké teplotě by se v zájmu ochrany svých komponent mohl zablokovat právě kvůli vysoké teplotě.

2. Auto dokáže být nepřítel.

V autě v držáku za předním sklem dokáže být opravdu velké teplo, které nemusí iPhone snést. A to hlavně tehdy, když v autě není klimatizace. Nechte raději iPhone schovaný v přihrádce pod rádiem nebo na podobném místě.

3. Pozor na vodu.

Od iPhonu 7 Apple garantuje u svých mobilních telefonů voděodolnost do hloubky jednoho metru. Zkušenosti uživatelů jsou různé. Někteří iPhone používají pod vodou i v moři, jiní ho utopili už jen ve vaně při večerní koupeli. Abyste měli jistotu, raději iPhone skutečně udržujte v suchu.

Jak ochránit iPhone v létě

4. Písek se dostane všude. I tam, kam nechcete.

Pláže s pískem vypadají moc hezky. Pro mobilní zařízení a elektroniku jsou však poměrně nebezpečné. Pokud chcete ochránit iPhone v létě před pískem, nechte ho raději v tašce u lehátka. Nic nezkazíte ani tím, když ho dáte ještě do uzavíratelného obalu nebo sáčku. Písek se usazuje především v okolí přepínače vyzvánění, kde zablokuje celý pohyb přepínače.

5. Zkuste snížit jas a nepoužívat aplikace závislé na vysokém výkonu iPhonu.

Svícení displeje dokáže iPhone ještě více zahřívat. Zkuste raději jas snížit na minimum, pokud se přehřívá. Zkuste se také vyhnout hraní her a jiným aplikacím, které jsou náročné na výkon.

BONUS: Sundejte obal. Hlavně při nabíjení!

iPhone se zahřívá také při nabíjení. Tím, že se iPhone zahřívá, může docházet ke zpomalování nabíjení. Pouzdra na iPhonu vypadají hezky a mohou iPhone ochránit. Problém však je, že teplo zadržují a neodvádí se tak dobře. Pokud je iPhone při nabíjení horký, raději ho sundejte.

Nepřežil váš iPhone letní radovánky? Svěřte ho do rukou profesionálů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *