Jak stáhnout fotky z iPhonu do PC? Pomůže kabel nebo cloud

Facebook
Facebook
Google+
Google+
https://www.appleking.cz/blog/jak-stahnout-fotky-z-iphonu-do-pc">
Pinterest
Pinterest
Instagram

Pokud se i vám stal váš iPhone primárním fotografickým zařízením, je rozhodně dobré znát postup, jak stáhnout fotky z iPhonu do PC, nejen kvůli jejich záloze.

Je to hlavně proto, že pokud by se s vaším zařízením cokoli stalo, můžete o svou galerii velice snadno přijít. A pokud nevyužíváte sdílení fotek na iCloudu, už byste své snímky nikdy nezískali zpět. Tento návod vám, jak stáhnout fotky z iPhone do počítače, poradí. V zásadě máte na výběr ze dvou řešení.

Jak stáhnout fotky z iPhone do PC? Za pomoci propojení obou zařízení kabelem, anebo s využitím cloudové služby.

 

Jak stáhnout fotky z iPhone za pomoci připojení kabelu

Připojte svůj iPhone k počítači pomocí Lightning kabelu  nebo 30pinového Dock konektoru dle toho, jakou verzi iPhonu vlastníte. Následně v macOS spusťte aplikaci Přenos obrázků. Otevře se vám okno, ve kterém v levém sloupci vidíte své připojené zařízení a v pravém pak všechny snímky, které jsou v něm obsažené i s otisky obrazovky a videozáznamy.

Jak stáhnout fotky z iPhonu do PC

Pokud jste import nikdy nečinili, hodí se zvolit nabídku Importovat vše. Pokud si na disk chcete uložit jen ty snímky, které si vyberete, musíte nejdříve provést jejich selekci. Tak činíte klikáním na položky s držením klávesy command. Vhodné je vybrat si i cíl importu, abyste věděli, do jakého adresáře se vám snímky uloží.

Jak stáhnout fotky z iPhonu do PC

Pokud nevíte, jak stáhnout fotky z iPhonu přes iTunes, tak nevěšte hlavu. Ke stažení snímků do vašeho počítače totiž iTunes nepotřebujete. Je sice lepší, mít tuto aplikaci spuštěnou, když svůj telefon k počítači připojíte, vyžadováno to ale není. Samostatná nabídka v iTunes ke stažení požadovaných snímků ani není. iTunes tak potřebujete, pouze pokud chcete do svého iPhonu nějaké fotografie nahrát.

Jak stáhnout fotky z iPhonu do PC

 

Jak stáhnout fotky z iPhone za pomoci cloudových služeb

K tomu, jak stáhnout fotky z iPhonu do svého počítače pomocí cloudových služeb, může být ideální aplikace Dropbox. Ta vám poskytne vaše vlastní úložiště na serveru služby, kam si můžete nahrávat nejen různá data, ale právě i fotografie. To lze navíc dělat i zcela automaticky.

K tomu stačí jít do nastavení aplikace, a zde potvrdit nabídku Camera Uploads. Poté se vám všechny fotografie z vašich Fotek budou kopírovat na Dropbox. Pokud je však chcete vybrat ručně, zvolte symbol modrého plus na domovské obrazovce a vyberte nabídku Upload Photos.

Zde budete přesměrováni do svého alba, ve kterém můžete vybrat takové fotografie, které potřebujete. Následně se vás ještě aplikace zeptá, kam je chcete nahrát, pokud už v Dropboxu máte množství adresářů. Díky datové náročnosti se toto doporučuje provádět na sítích Wi-Fi, protože čím vyšší generace vašeho iPhonu je, tím datově objemnější jeho fotografie jsou.

Tímto tedy máte své fotografie na cloudu, jak je ale uložit do počítače? Pro platformy macOS i Windows existují rozšíření, které si můžete nainstalovat ze stránek Dropboxu (nabídka Download the app vpravo nahoře). Pokud však instalovat nic nechcete, stačí navštívit webové stránky služby a přihlásit se.

Zde pak dle své struktury adresářů naleznete požadované fotografie. Po jejich rozkliknutí a volbě ikony tří teček vpravo nahoře můžete zvolit nabídku Download, čímž si je uložíte na svůj pevný disk počítače.

Dropbox
Dropbox
Developer: Dropbox
Price: Free+

 

Jak nahrát fotky do iPhonu

I zde existují dvě cesty, jak nahrát fotky do iPhonu z vašeho počítače.  Můžete využít úplně stejný způsob uploadu na Dropbox jen s tím rozdílem, že jej provedete ve vašem počítači. Po otevření Dropboxu v iPhonu pak stačí fotografii najít a v nabídce tří teček zvolit Export, čímž se vám ta uloží do vašich Fotek.

Jak stáhnout fotky z iPhonu do PC

Chcete-li však přenést větší množství snímků, je vhodné využít aplikace iTunes. Po připojení telefonu a otevření aplikace jděte do záložky Fotografie a zaškrtněte nabídku Synchronizovat Fotografie. Zde už si následně vyberete, zda chcete importovat všechny fotografie, které máte obsaženy v aplikaci Fotky ve vašem počítači, nebo jen daná alba této aplikace. Po výběru stačí zvolit Použít a snímky se zkopírují do vašeho iPhonu. Neobjeví se však mezi ostatními fotografiemi v albu Fotoaparát, ale budou roztříděny dle alb podle toho, jak je máte seřazeny v počítači.

Facebook
Facebook
Google+
Google+
https://www.appleking.cz/blog/jak-stahnout-fotky-z-iphonu-do-pc">
Pinterest
Pinterest
Instagram

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *