Jak vyčistit iPhone? Každá generace vyžaduje trochu jiný postup

Facebook
Facebook
Google+
Google+
https://www.appleking.cz/blog/jak-vycistit-iphone">
Pinterest
Pinterest
Instagram

Telefon používáme denně a není tak divu, že se často ušpiní. Jak vyčistit iPhone a co je k tomu potřeba? Většinou stačí obyčejné věci.

Jak vyčistit iPhone 7 a iPhone 7 Plus

Nejnovější iPhony mají povrchovou úpravu, která odpuzuje otisky prstů a mastnotu. Její účinnost klesá s běžným používáním a čistící prostředky a abrazivní materiály ji mohou ještě snížit nebo dokonce poškrábat.

  • Odpojte všechny kabely od iPhonu a vypněte jej
  • Použijte měkký hadřík, například ten, kterým se čistí objektivy
  • Dávejte pozor, aby se vlhkost nedostala do žádného otvoru
  • Nepoužívejte čistící prostředky ani stlačený vzduch

iPhone 5s, 6, 6 Plus, 6s, 6s Plus

Postup je podobný jako u iPhonu 7 a 7 Plus. Tady ale dbejte i na tlačítko plochy (Home Button), které můžete otřít měkkým hadříkem. Důležité je, aby nezanechával chloupky a aby snímač Touch ID fungoval co nejlépe.

iPhone 5c

iPhone vypněte. K čištění prachu, který se může hromadit kolem slotu pro SIM kartu, použijte měkký hadřík, který nezanechává chloupky, a velmi malé množství čisticího alkoholu. Jemně otřete nečistoty z konektoru a dávejte pozor, aby se do otvoru nedostala vlhkost.

iPhone 5, 4S, 4, 3GS, 3G, 2G

iPhone vypněte. K čištění nepoužívejte čisticí prostředky na okna a do domácnosti, stlačený vzduch, aerosolové spreje, rozpouštědla, čpavek, abrazivní prostředky ani čističe obsahující peroxid vodíku. Přední a zadní skleněné povrchy mají povrchovou úpravu, která odpuzuje mastnotu.

Různé modely, různý postup

Jak můžete vidět, tak postup se mírně u jednotlivých variant liší. Žádný iPhone byste ale neměli čistit chemickými prostředky a stlačeným vzduchem. Pokud potřebujete vyčistit reproduktor, použijte kartáček na zuby, který má měkké štětiny.

V případě, že se bojíte a nevíte si ani tak rady, raději navštivte odborný servis, který provede čištění za vás. Jak vyčistit iPhone není sice otázka pro běžné uživatele, ale i ty by si s tím měli poradit.

Facebook
Facebook
Google+
Google+
https://www.appleking.cz/blog/jak-vycistit-iphone">
Pinterest
Pinterest
Instagram

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *