Jak zálohovat kontakty z iPhone do počítače nebo na iCloud

Ztráta kontaktů je nepříjemná věc, proto se vyplatí mít je někde uložené, kdyby se s vaším zařízením něco stalo. Přečtěte si tedy, jak zálohovat kontakty z iPhone.

Data iPhonu můžete zálohovat na disk svého počítače jako souhrnný balík, který neobsahuje jen kontakty, ale i všechna ostatní data. Ty vybraná pak můžete přímo z iOS odeslat na iCloud. A protože svá data můžete přenášet i mezi různými platformami, rozhodně se tato možnost hodí.

Jak zálohovat kontakty z iPhone

Jak zálohovat kontakty z iPhone

K záloze kontaktů z vašeho iPhonu můžete využít četných aplikací třetích stran z obchodu App Store. Pokud ale chcete využít oficiálního řešení od Applu, a nechcete svá data poskytovat někomu dalšímu (kdo ví, jak na tom která aplikace vlastně je), je ideální volbou využít služeb iCloudu (i když i tam jisté riziko hrozí).

Jděte do Nastavení → nahoře rozklikněte svůj profil → vyberte iCloud → a zde v seznamu potvrďte Kontakty. Tímto se vaše data synchronizují s vaším účtem, který můžete navštívit i na webových stránkách iCloud.com. Pokud se následně s vaším zařízením něco stane, nebo pokud potřebujete kontakty přenést jinam, máte je zde uložené.

 

Jak přenést kontakty do iPhone z platformy Android

Jste-li uživateli platformy Android a chcete svá data, mezi kterými se nacházejí i kontakty, přenést do vašeho nového iPhonu nebo iPadu, existuje k tomuto účelu aplikace Move to iOS. Ta je dostupná zdarma v obchodě s aplikacemi Google Play.

Ještě vám pomůže s přesunem fotek, zpráv, internetových záložek, mailových účtů a kalendářů na platformu iOS. Činí tak skrze zabezpečenou osobní Wi-Fi síť a k transferu je třeba zadat ještě příslušné heslo. Po ukončení přenosu však můžete ihned začít používat své iOS zařízení, aniž byste museli potřebná data zadávat ručně. Aplikaci Move to iOS můžete stahovat zde.

 

Jak přenést kontakty z iPhone do platformy Android

Pokud z nějakého důvodu na platformu iOS zanevřete a začnete používat zařízení s Androidem, je zde také možnost, jak svá data přenést. Nutné je jen to, synchronizovat svá data na iCloud (viz výše).

Jak zálohovat kontakty z iPhone

Následně na svém počítači v internetovém prohlížeči navštivte stránky iCloud.com, kde se přihlaste svým Apple ID. Rozklikněte Kontakty, zvolte vybrat všeExport vCard. Na počítači pod svým účtem Gmailu, který používáte i ve svém zařízení se systémem Android, zvolte nabídku Kontakty, volbu VíceImportovat. Následně vyberte stažený soubor a máte hotovo.

Jak zálohovat kontakty z iPhone

11 Replies to “Jak zálohovat kontakty z iPhone do počítače nebo na iCloud”

 1. Používám účet google a chtěl bych všechny kontakty na icloud.I když mám nastaveno kontakty na cloud tak se tam žádné neobjeví.Jak na to???Díky

  1. Dobrý den,
   když máte zálohu kontaktů na iCloud zapnutou, musíte provést synchronizaci – zálohu, jinak se tam nepřenesou.

   1. Dobrý den, mohl byste popsat postup. Dělám to jak máte popsáno, ale stejně se mi kontakty v iCloud nezobrazují.

    1. V Nastavení ve vašem iPhonu si rozklikněte Vaše Apple ID (úplně nahoře). Zvolte iCloud a zde si zaškrtněte, co potřebujete. Níže pak je nabídka Záloha na iCloudu. Když ji máte zapnutou, v momentě, kdy je iPhone napájený ze sítě, zamknutý a připojený na Wi-Fi proběhne záloha. V tento moment by se tedy měla všechna zvolená data přenést na iCloud. K datům pak můžete přistupovat i z webu, jak je řečeno v článku.

     Pokud toto nefunguje, musíte provést zálohu iPhonu z počítače. Po otevření iTunes a připojení telefonu si opět vyberete data (kontakty), která chcete zálohovat a provedete zálohu ručně. Jestliže ani toto nefunguje a kontakty na iCloudu stále nejsou, je problém někde jinde (možná plná kapacita iCloudu?). Každopádně to už netuším, protože se jedná o specifický problém. Tento návod byl psán jako obecný a mě funguje.

 2. taky řeším tento problém. Včera jsem přešel po dlouhé době z Androidu na iOS iPhone 6S Plus.

  1. Na Android existuje aplikace Move to iOS, která vám kontakty přenese. Postup je psaný v článku.

 3. Mě by spíš zajímalo, jak se dají kontakty online synchronizovat současně mezi dvěma účty google a icloudem? To je pro mě už delší dobu neřešitelný problém.. 🙁

  1. Dobrý den. Na google účtu proveďte export kontaktů do formátu vcard a na icloud importujte vzniklý soubor. M.

 4. Mě by spíš zajímalo jak online synchronizovat dva účty na Googlu a jeden účet u Apple v iCloudu.. Už to řeším delší dobu a zatím jsem nepřišel na způsob, jak dostat aktuální kontakty všude.. 🙁

  1. S tímto tedy zkušenost nemám, protože jsem to nikdy neřešil. Jediné, co mě napadá je, vždy exportovat soubory kontaktů, sjednotit je do jednoho a pak to nahrát na iCloud.

 5. dobrý den, povedlo se mi na google účtu vymazat všechny kontakty, icloud zálohu kontaktů jsem měla zapnutou, ale bohužel, se vymazaly i zde…. jde udělat nějaký zpětný krok a vrátit se do týden zpět????

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *