Nový a výkonný Mac mini společně s 8K monitorem by měl přijít možná už příští rok

Facebook
Facebook
Google+
Google+
https://www.appleking.cz/blog/mac-mini-8k-monitor">
Pinterest
Pinterest
Instagram

Apple nedávno přiznal, že pracuje na novém Macu Pro. Současně s tím hodlá uvést vlastní externí monitor a dočkat bychom se měli i aktualizace Macu mini.

Před nějakou dobou se překvapivě rozpovídali hlavní činitelé Applu o budoucnosti nejvýkonnějšího Macu Pro. Americká společnost hodlá stroj více přizpůsobit profesionálnímu použití a chce dovolit uživatelům větší možnosti při výměně komponentů. To je také jedna z nejčastějších výtek u současné generace.

Apple externí displej s rozlišením 8K

Společně s tímto zařízením chce firma nabízet i vlastní externí displej. To už tady bylo v případě Thunderbolt displeje, který pak v červnu loňského roku z prodeje stáhla. Zdá se ale, že podruhé do stejné řeky Apple vstoupit chce.

Mac mini Thunderbolt display

Žádné podrobnosti o specifikacích displeje zatím nejsou známy.  Podle spekulací blogu Pike Universum by se mohlo jednat dokonce o 8K zobrazovač a v tomto případě by se skutečně jednalo o čistě profesionální produkt. Současné monitory s tak vysokým rozlišením se totiž prodávají za cenu přes 100 000 Kč. Jedinými monitory, které jsou nyní v oficiálním Apple obchodě k dispozici, jsou od firmy LG.

Mac mini má dostat větší výkon

Nejlevnější Mac už nebude tak moc mini. Naposledy jej cupertinská firma aktualizovala v říjnu roku 2014, takže je nejvyšší čas s tím něco udělat. Navíc se v nedávném rozhovoru s činovníky Applu potvrdilo, že s ním opravdu do budoucna počítají.

Mac mini

Současná nabídka tohoto stroje čítá 3 základní konfigurace a začíná na příjemných 15 490 Kč. Za tu cenu dostanete dvoujádrový 1,4GHz procesor, 4GB RAM, 500GB disk a grafický čip Intel HD 5000. Především klasický pevný disk je ale dnes už dost zastaralý, a tak by se měla základní konfigurace významně obnovit.

Nejnovější procesory Intel Kaby Lake a připojení Thunderbolt 3 jsou budoucností, která nemine žádný budoucí Mac. Ani mini by tak nemělo být výjimkou. Dokážu si představit, že by základní model mohl začínat už s 8GB RAM, SSD úložištěm a lepší grafikou.

Zdroj: Macrumors.com

Facebook
Facebook
Google+
Google+
https://www.appleking.cz/blog/mac-mini-8k-monitor">
Pinterest
Pinterest
Instagram

One thought

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *