Siri opět urážela. Bolivijského prezidenta označila za diktátora.

Facebook
Facebook
Google+
Google+
https://www.appleking.cz/blog/siri-opet-urazela-bolivijskeho">
Pinterest
Pinterest
Instagram

Hlasová asistentka Siri je „umělou inteligencí“, kterou Apple vytvořil, aby svým uživatelům zjednodušil život a používání svých zařízení. Ovšem jako žádný stroj není Siri dokonalá. Kromě toho, že občas rozumí uživatelům něco jiného, než ji ve skutečnosti řekli, z ní občas vypadnou opravdové perličky. Siri opět urážela a tentokrát namířila na Evo Moralese, který byl do nedávna prezidentem Bolívie.

Siri opět urážela, ale zvolila si špatný terč

Toto se opravdu Applu nepovedlo. Siri opět urážela a tentokrát si za svůj terč vybrala Moralese, který skončil po volbách ve funkci prezidenta Bolívie. Siri ho totiž označila za diktátora této země, což je poměrně velký přešlap. Zajímavé přitom je, že to dělala Siri pouze ve španělské mutaci. Španělština je hlavním úředním této země, a tím pádem i nejpoužívanější, jazyk.

Morales byl v této zemi velice kontroverzní postavou

Evo Morales byl vyzýván občany i státními útváry ke své rezignaci. Po několika protestech si dal říci až od armády a policie, která by rozhodně pro jeho odstoupení. Celé to vzniklo volbami, která se konaly v tomto roce, kde Morales postoupil do druhého kola velmi kontroverzním způsobem a intrikami ve sčítání hlasů. Je tedy možné, že Siri vyjadřovala svým způsobem nenávist vůči této osobě právě kvůli jeho politice.

Vývojáři Siri už své chyby napravili

Při položení otázky, kdo je v čele Bolívie, odpovídala Siri, že diktátor Evo Morales. Dnes už tak Siri neodpovídá a vše je zřejmě opraveno. Apple se však k této chybě nijak nevyjádřil a možná to ani nemá v plánu. Všichni víme, že demokracie a rovnost jsou jedny z hlavních hodnot Applu, které propaguje. Spekuluje se o tom, že chyby mohou vznikat při vývoji Siri s rodilými mluvčími.

Na chybu upozornily magazíny i uživatelé na Twitteru

Hlavním spouštěčem pro oblet této zprávy napříč světem byl tweet, který zveřejnili uživatelé Apple na Twitteru. Na to upozornili i webové magazíny jako například Elcomercio.com nebo CultofMac.com.

 

 

 

 

Facebook
Facebook
Google+
Google+
https://www.appleking.cz/blog/siri-opet-urazela-bolivijskeho">
Pinterest
Pinterest
Instagram

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *