Oblíbená funkce Instagramu postupně mizí

Instagram za poslední roky zaznamenal obrovský nárůst uživatelů. Po tom, co ho odkoupil Facebook, podobně jako chatovací aplikaci WhatsApp, se začal značně vyvíjet dál. Od nového designu, až po postupné ukončení starých funkcí, ale dočkal se také funkcí nových. Za vším údajně Instagram vidí přínos a inovaci pro tuto síť, aby se mohla dále vyvíjet. Další oblíbená funkce Instagramu bude po dlouhých debatách zřejmě definitivně pohřbena.

Oblíbená funkce Instagramu se dočká svého konce

Nejprve měl Instagram snadný princip

Od počátku to bylo opravdu velmi jednoduché. Motalo se to vlastně jen kolem fotografií ve čtvercovém formátu. Uživatelé si mohli vzájemně fotky lajkovat a komentovat. Právě to, kdo ukořistí nejvíce lajků se postupně stalo soutěží, která již dříve započala na Facebooku. Čas šel ale dál. Mohli jsme začít přidávat videa, později i fotografie a videa v širokoúhlém formátu. Žhavou novinkou se stal Direct posílání zpráv v reálném čase. A jako poslední největší BOOM byl Instastories. Formát, jenž je od samého začátku svým principem okopírován od Snapchatu.

Oblíbená funkce Instagramu zřejmě opravdu definitivně zmizí

Která je ta oblíbená funkce Instagramu, která je skutečně v ohrožení? Jde právě o lajky. Politika Instagramu směřuje, aby tuto funkci částečně omezila. Dávat To se mi líbí u fotek samozřejmě dál můžeme. Ovšem pod fotkou již neuvidíte počet srdíček, které dostala. Podobně jako to funguje v případě, že přidáte video. Tam se však dá počet lajků otevřít a zobrazit. I s tím bude brzy konec.

Informaci potvrdila nejvyšší hlava této sítě

Adam Mosseri, CEO Instagramu, uvedl na konferenci Wired25, že skutečně postupně začínají tuto funkci omezovat u stále většího počtu uživatelů. Jak už to má Facebook i jeho koupení giganti ve zvyku, funkce se nespouští najednou. Jako první bylo na raně USA, kde ještě není vypnutí stále zcela kompletní. Cílem Instagramu je vytvořit na své síti prostor pro vyjádření kreativity a své osobnosti jehou uživatelů. Nikoliv dále soutěžit o co nejvyšší počet To se mi líbí. Můžeme tedy zatím stále jen čekat, kdy se tento trend rozšíří i k nám.

 

One thought

  1. osobně si myslím že to je správný krok, je možnost sledovat konkrétní lidi, takže máte vše co vás zajímá z první ruky, počet lajků není podstatný

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *