Ochrana displeje pro MacBook Air 13" 

9 položek

Kvalitní produkty pro ochranu displeje MacBooku Air 13"

Velký lesklý displej každého MacBooku je přímo magnetem na škrábance a oděrky, často bohužel poškození či znečištění pochází od znečištěné klávesnice. Poslední MacBook Air 13" je na tom sice s odolností opět o něco lépe než starší modely, ale při pravidelném používání – třebaže šetrném – se bez zvýšené ochrany stejně opotřebování povrchu displeje nevyhnete. Proto doporučujeme nákup ochranného příslušenství pro Apple MacBook Air 13".

Jak chránit displej MacBooku Air

Cenově nejdostupnější variantou je ochranná fólie pro Apple MacBook Air 13". Tento způsob ochrany displeje byl používaný již v době „hloupých“ telefonů, fólie má jen v případě počítače logicky mnohem větší rozměry, princip však zůstal stejný: Fólie se nanese na displej, a chrání tak jeho povrch.

Není to jen o ochraně… Chcete matný displej?

Apple klade velký důraz na ohromující vzhled svých zařízení a velmi rád přitom sází na lom světla. Také díky tomu u všech jeho počítačů nalezneme výhradně lesklé displeje. Ty sice vypadají skvěle na produktových fotografiích i v reálu, a v dobře odstíněné kanceláři neznamenají žádný problém, jakmile vám ale na displej dopadá delší dobu nevhodné světlo, začnete Apple proklínat.

Problém řeší matné ochranné folie na MacBook, které promění lesklý displej v matný. Folie je ideální pro uživatele, kterým doma na displej dopadají sluneční paprsky či osoby pobývající s přístrojem často venku.

Ochrana počítače se vyplatí

Častým argumentem uživatelů, kteří svůj MacBook Air nijak nechrání, je, že chtějí počítač mít v „nejčistší“ podobě, tedy přesně tak, jak jej navrhl designový tým Applu. Zkuste se ale na takové Macy podívat za rok nebo dva po intenzivním používání – i na displeji naleznete často škrábance a poškození. A mimo estetické hledisko je pak cena opotřebovaného MacBooku Air značně nižší při jeho prodeji. Investice vynaložená do ochrany se vám tak vrátí i finančně.