Ochranné fólie pro MacBook Air 13" 

7 položek

Ochranné fólie pro MacBook Air 13"

Pokud chcete mít MacBook Air i po několikaměsíčním používání jako nový, měli byste jej vybavit minimálně ochranným prvkem v podobě fólie na displej. Prevence totiž šetří nejen váš počítač, ale i vaši peněženku.

Výhody fólií pro ochranu displeje

K největším výhodám fólií patří jejich nízká pořizovací cena. Kvalitní ochrannou fólii pro Apple MacBook Air 13" pořídíte za částku mezi 200 a 400 Kč, ochrana displeje proti rýhám je přitom více než dostačující.

Navíc, když se fólie po čase poškodí – což je přirozené, jednoduše opět zakoupíte novou. Pokud Mac používáte opravdu často, můžete postup opakovat jednou nebo dvakrát ročně při rozumných nákladech.

Třetí silnou stránkou je možnost úpravy fólie dle vaší potřeby, pokud tak uznáte za vhodné. Přestože fólie pro MacBook Air 13" dokonale pasuje na povrch krycího skla, můžete si ji nůžkami zastřihnout a zmenšit plochu ochrany třeba jen na samotný displej, nikoliv na celou vnitřní stranu víka počítače.

První nanesení fólie je snadné

Přestože aplikace není tak pohodlná jako u ochranného tvrzeného skla využívaného u iPhonů a iPadů, výrobci vymysleli důmyslné postupy. Jejich dodržením bez problému na první pokus umístíte fólii na displej bez přítomnosti nevzhledných vzduchových bublin. Vždy pamatujte na to, že povrch displeje MacBooku je nejprve nutné dokonale odmastit a očistit od všech prachových nečistot!

Ochrana MacBooku se vyplatí

Častým argumentem uživatelů, kteří svůj MacBook Air nijak nechrání, je, že chtějí počítač mít v „nejčistší“ podobě, tedy přesně tak, jak jej navrhl designový tým Applu. Zkuste se ale na takové Macy podívat za rok nebo dva po intenzivním používání – i na displeji naleznete často škrábance a poškození. A mimo estetické hledisko je pak cena opotřebovaného MacBooku Air značně nižší při jeho prodeji. Investice vynaložená do ochrany se vám tak vrátí i finančně. Nezapomeňte ani na ochranné kryty na MacBook pro ochranu celého šasi.